Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Test na drogy pozitivní

Zjištěno u řidičů aut 

     Řidiče, u kterých je orientační test na drogy pozitivní, policisté při silničních kontrolách zjišťují stále častěji.
 

     Sázavská policejní hlídka kontrolovala 15. února v odpoledních hodinách čtyřiadvacetiletého řidiče vozidla Opel Astra. Na výzvu nepředložil řidičský průkaz. Šetřením v evidencích policisté zjistili, že se jedná o tzv. neřidiče, protože žádný řidičský průkaz nevlastní. Dále u něj provedli dechovou zkoušku, ta byla negativní. Orientační test na drogy však byl pozitivní, a to na látku amphetamin a cannabis. Lékařské vyšetření a odběr krve nebo moči řidič i přes řádné poučení o následcích odmítnutí nepodstoupil.
     Hlídka přestupek zadokumentovala, další jízdu řidiči zakázala a spisový materiál postoupila k projednání na Městský úřad do Benešova.
 

     Podobný případ o den později šetřili také týnečtí policisté. Pomocí  majáku stavěla 16. února v nočních hodinách týnecká policejní motorizovaná hlídka Škodu Felicii. Řidič auta však na znamení nereagoval a s vozidlem hlídce začal ujíždět. Projel ulicemi Jílovská, Pražská, K Zeleným Vratům, Sázavská a K Jezu. Poté opět K Zeleným Vratům, Pražská, K Jezu a dále po louce do ulice Na Hlinkách, kde zastavil.
 

     Na výzvu policistům předložil doklady potřebné k provozu a řízení motorového vozidla. Podrobil se také dechové zkoušce. Ta byla negativní. Orientační test na drogy však byl pozitivní, a to na látku amfetamin. Z toho důvodu policisté řidiče s jeho souhlasem převezli do benešovské nemocnice k lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Zadrželi mu řidičský průkaz, zakázali pokračovat v jízdě a informovali ho o tom, že přestupek postoupí k projednání na Městský úřad do Benešova. 
   

por. Bc. Zuzana Stránská
16. únor 2012

 

vytisknout  e-mailem