Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Tachovští policisté hledají svědky

TACHOVSKO - Řidiči ujížděli od dopravních nehod. Policisté se s žádostí o pomoc obracejí na veřejnost. 

     Tachovští dopravní policisté hledají svědky osmi nehod, které se staly v uplynulých týdnech na Tachovsku.

     První nehoda se stala v době od 7. února do 8. února letošního roku v obci Stříbro. V ulici 28. října je po odstavné ploše u místního autoservisu dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem, se kterým narazil do kovové zábrany u vrat servisu. Při nárazu došlo k poškození kovové zábrany i s ukotvením ve zdi. Neznámý řidič z místa nehody ujel.
     Druhá nehoda se stala 17. února letošního roku mezi 6:55 hod. a 8:00 hod. v obci Planá v Sadové ulici. Na parkovišti u Penny Marketu poškodil dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem zaparkované osobní vozidlo Renault Clio a z místa nehody ujel.
     Další nehoda se stala 20. února letošního roku kolem 21:15 hod. v Tachově. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že dosud neznámý řidič jel z Mánesovy ulice do ulice Stadtrodská, přitom nerespektoval dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a pokračoval v jízdě křižovatkou. Přitom narazil pravou přední částí do zadní pravé části právě projíždějícího vozidla Chevrolet, jehož řidič jel z ulice T.G.M. do ul. Panenská. Neznámý řidič na místě nehody nezastavil a ujel.
     Čtvrtá nehoda se stala 22. února letošního roku v Plané. V příčné ulici narazil dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem mezi 23:00 hod. a 23:30 hod. do kovového sloupku a oplocení zahrady. Následně z místa nehody ujel. Při ohledání místa dopravní nehody policisté nalezli úlomky černého platu a na poškozeném sloupku otěr zelené barvy.
     K další nehodě došlo 24. února letošního roku v obci Bor. V Borské ulici poškodil dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem mezi 7:30 hod. a 13:40 hod. zaparkované auto značky Volkswagen a z míst nehody ujel, aniž by si splnil svoji zákonnou povinnost.
     V době od 24. února do 26. února se stala další dopravní nehoda, tentokrát v obci Konstantinovy Lázně. Dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem tam v Západní ulici u domu č. p. 152 poškodil zaparkované osobní vozidlo Škoda Octavia a z místa nehody ujel.
     Sedmá dopravní nehoda se stala 5. března letošního roku kolem 18:30 hod. v Plané. Na parkovišti u obchodního domu Lidl poškodil dosud neznámý řidič s osobním vozidlem Škoda Superb zaparkované osobní vozidlo značky Subaru a z místa nehody ujel ve směru na Plzeň. 
     Osmá nehoda se stala 6. března letošního roku kolem 21:45 hod. v průmyslovém areálu na Nové Hospodě. Dosud neznámý řidič s nezjištěným nákladním vozidlem jel po místní komunikaci v průmyslovém areálu ve směru ke kruhovému objezdu. Přitom narazil do zaparkovaného nákladního vozidla a z místa nehody ujel. Provedeným šetřením se podařilo zjistit, že by se mělo jednat o nákladní vozidlo značky Volvo bílé barvy s přívěsem světlé (krémové) barvy bez nápisu.

     Tachovští dopravní policisté žádají občany, kteří by mohli poskytnout informace k uvedeným nehodám, jež by napomohly jejich řádnému prošetření, aby se jim ozvali na tel.: 974 337 266, 974 337 251. Informace mohou sdělit také na tel.: 974 322 015 nebo na linku tísňového volání 158.

por. Bc. Dagmar Jiroušková
20. 3. 2017

vytisknout  e-mailem