Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL - vyhodnocení

KRAJ - Středočeští policisté se zapojili do celorepublikového rozsáhlého opatření na kontrolní činnost v dopravě. 

Po celém území České republiky probíhala v minulém týdnu od 15. do 21. února 2016 dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL, při které policisté kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu a především se při této dopravní akci zaměřili na kontroly nákladní a autobusové dopravy.

Policisté ze všech územních odborů Středočeského kraje se zapojili do této celorepublikové bezpečnostně dopravní akce s organizací TISPOL. V rámci kontrolní činnosti na pozemních komunikacích při tomto dopravním opatření policisté zkontrolovali celkem 814 motorových vozidel, z toho byla provedena kontrola 440 nákladních vozidel a 22 autobusů. Po dobu provádění kontrolní činnosti při celé dopravně bezpečnostní akci bylo zjištěno 291 přestupků, z nichž 260 přestupků bylo vyřešeno na místě uložením blokové pokuty v celkové výši 166 700,- Kč a dále bylo 31 přestupků oznámeno správním orgánům.

Nejčastějšími dopravními přestupky celkem:

- nevyhovující technický stav                            58

- porušení zákona č. 111/1994Sb.                     51

- vozidla bez dálniční známky                           34

 - nedodržení rychlosti                                       29

- nepoužití bezpečnostních pásů                      17

- porušení dohody AETR                                   13

- nedodržení bezpečnostních přestávek           13

- uložení kauce dle zákona č. 111/1994Sb.       13

- vypátráno hledaných a pohřešovaných osob    2

- požití alkoholických nápojů                                1

- zjištění pachatelů trestné činnosti                      1

- uložení kauce dle zákona č. 361/200 Sb.          1

 -dopravní přestupky chodců                               1   

Z celkového počtu kontrolovaných motorových vozidel bylo zkontrolováno 250 nákladních vozidel českých dopravců a 190 zahraničních dopravců. V 61 případech bylo u řidičů nákladní dopravy zjištěno porušení zákona a u 2 řidičů byla zakázána další jízda. V 21 bylo zjištěno nesprávné používání tachografů a v 17 případech nebyly dodrženy bezpečnostní přestávky a doba řízení. Dále u 34 nákladních vozů byl nevyhovující technický stav a ve 2 případech byl nesprávně zajištěn náklad při přepravě. Dále v 1 případě byly nedostatky v dokumentech řidiče a v 1 případě byly nedostatky v dokumentech dopravce.

Při autobusové dopravě byla provedena kontrola 19 řidičů vnitrostátní dopravy a  u 3 řidiči mezinárodní dopravy. V autobusové dopravě byl shledán 1 přestupek, a to za nevyhovující technický stav autobusu.

Při kontrolní činnosti policisté dohlíželi na plynulost a bezpečnost silničního provozu. Dopravně bezpečnostní opatření s organizací TISPOL bylo tentokrát především zaměřeno na kontrolu autobusové a nákladní dopravy a dodržování sociálních předpisů v dopravě. V průběhu dopravních akcí policejní hlídky se taktéž zaměřily na dodržování pravidel silničního provozu a současně prováděly kontroly na pátrání po osobách a odcizených vozidlech a věcech. Jedním z hlavních cílů dopravního opatření bylo snížit počet dopravních nehod a nekázeň některých řidičů na pozemních komunikacích Středočeského kraje.

Celá dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL probíhala v různých časových rozmezích, a to jak během dne, tak i v nočních a brzkých ranních hodinách. Policejní hlídky byly rozmístěny na vytipovaná pevná stanoviště po územích všech okresů Středočeského kraje, kde vykonávaly kontrolní činnost. Do dopravních akcí byly zapojeny i pohyblivé motorizované policejní hlídky, které monitorovaly pohyb účastníků silničního provozu. Samozřejmě, že především na pozemních komunikacích a dálnicích byla využita speciální služební vozidla značek VW  Passat a Škoda Superb.

Do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL bylo v době konání probíhající akce celkem nasazeno sto osmdesát šest policistů ze všech územních odborů, z dopravního oddělení silničního dohledu a dálničních oddělení Středočeského kraje.

Policisté v těchto dopravně bezpečnostních akcích budou v teritoriu Středočeského kraje nadále pokračovat i v následujících dnech, a to nejen v rámci celorepublikové akce s organizací TISPOL.

 

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

22. února 2016

vytisknout  e-mailem