Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zadržení zloděje

Kriminalisté zadrželi „muzikanta - akrobata“. 

Kriminalisté třetího policejního obvodu ze šestého oddělení obecné kriminality si v jedné z žižkovských ulicí v úterý minulý týden všimli „starého známého“. Vzhledem k tomu, že se jednalo o patnáctkrát odsouzeného muže za majetkovou trestnou činnost, tak přistoupili k jeho kontrole, aby zjistit, jak přišel k saxofonu, který měl v ruce. Dozvěděli se, že se recidivista rozhodl stát muzikantem a saxofon zakoupil na burze, aby se na něj naučil hrát. Kriminalisté byli rádi, že se podařilo napravit jednoho lapku, který byl v minulosti v součtu všech trestů odsouzen k třinácti letům vězení. Ale samozřejmě jeho tvrzení radši ověřili. V pouzdře od hudebního nástroje byla totiž navštívenka, na kterou se rozhodli zavolat. Na druhém konci telefonu se jim ozval muž, který vůbec netušil, že jeho nástroj v hodnotě sto tisíc korun cestuje po Praze, jelikož má být uložený v učebně na konzervatoři.

Zadržený pětatřicetiletý muž proto skončil na policejní služebně. Tam se policistům ke krádeži saxofonu přiznal a uvedl, že ho odcizil o den dřív z budovy konzervatoře v Praze 3. Do té se dostal, když vyšplhal po tyči na římsu, po které ušel několik metrů, aby se do budovy dostal otevřeným oknem. Tam pak z učebny odcizil zmiňovaný nástroj a stejnou cestou zase odešel. Že to nebyl jeho první akrobatický kousek na tom samém místě, kriminalisté zjistili záhy. Stejným způsobem totiž někdo z té samé budovy před pár týdny odcizil notebook a tři flétny v celkové hodnotě téměř 40 tisíc korun. I k tomuto činu se zadržený muž přiznal a uvedl, že kradené věci prodal do zastavárny za zlomek ceny.

Třetí krádež, kterou měl zadržený na svědomí, mu kriminalisté připomněli sami. Ta se odehrála v bytě na Žižkově v dubnu minulého roku a na místě činu byly zajištěny stopy, které se shodovaly s těmi u právě vyslýchaného muže. I k této krádeži se proto přiznal a uvedl, že oné dubnové noci šel po Biskupcově ulici, když zaslechl chrápání. Rozhlédl se a zjistil, že vychází z otevřeného okna v prvním patře domu. K němu pak přistavil plastovou popelnici a do okna vyšplhal. V bytě následně prošel okolo spících nájemníků a odcizil dva mobilní telefony, notebook a dámskou kabelku, čímž způsobil škodu skoro 16 tisíc korun. Z místa činu odešel dveřmi a kradené věci zpeněžil v zastavárně.

Kriminalisté muže stíhají pro trestné činy krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Zajištěný saxofon kriminalisté vrátili zpátky majiteli.

por. Bc. Jan Daněk – 6. 2. 2018

Odkazy do noveho okna

Budova, ze které byl odcizen saxofon

Budova, ze které byl odcizen saxofon 

Detailní náhled

1 Stopa na parapetu

1 Stopa na parapetu 

Detailní náhled

Popelnice, ze které muž vlezl do okna

Popelnice, ze které muž vlezl do okna 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem