Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Prague Pride 2017

Pražská policie dohlížela na bezpečnost a veřejný pořádek. 

Pražská policie během dnešního dne přijímala příslušná bezpečnostní opatření v souvislosti s oznámeným průvodem Prague Pride.

Před samotným zahájením policisté prováděli bezpečnostní prohlídky shromaždiště na Václavském náměstí i plánované trasy a zaměřovali se na podezřelé osoby, volně odložená zavazadla a jakékoli mimořádnosti. V rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí dopravy provedla policie rovněž kontrolu řidičů alegorických vozů průvodu, kdy odhalila dvě osoby pod vlivem omamných a psychotropních látek. Na policejní služebně skončil i další muž, který se chtěl zařadit do průvodu viditelně ozbrojen nožem. Policisté ho podezřívají z nedovoleného ozbrojování a také z držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Následný průvod z Václavského náměstí na Letnou policisté preventivně doprovázeli a svou přítomností eliminovali případný střet názorově odlišných skupin. V této souvislosti policie řešila jen několik menších potyček verbálního charakteru. Jedna z potyček v Kozí ulici nakonec skončila předvedením tří osob. Účastníci potyčky jsou podezřelí z přestupkového jednání, které bude mít s největší pravděpodobností dohru ve správním řízení.

Krátce před půl čtvrtou průvod dorazil do Letenských sadů, kde následuje další plánovaný program. Policie bude na hladký průběh pokračující akce dohlížet.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová - 12. srpna 2017

vytisknout  e-mailem