Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Smrtelná dopravní nehoda

Český Krumlov – Přísečná – Na jihočeských silnicích zemřel další motorkář. (Hlasová schránka 974 238 116) 

Po středeční dopravní nehodě, která si vyžádala dva životy motorkářů, zemřel dnešního dne na jihočeských silnicích další motorkář.

K události došlo krátce po půl druhé hodině odpolední na hlavním silničním tahu I/39 v katastru obce Přísečná na Českokrumlovsku. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Dle prvotního šetření řidič (24) motocyklu tovární značky Aprilia, jedoucí po uvedené komunikaci ve směru na Český Krumlov, zatím z přesně nepotvrzené příčiny vyjel při projíždění pravotočivé zatáčky do protisměru, kde se jeho stroj čelně střetl s vozidlem tovární značky Škoda Octavia. Následkem pádu mladík utrpěl závažná poranění, kterým na místě podlehl. Jeho motocykl se po nárazu vzňal a shořel. Řidič a spolujezdec ve Škodě Octavii utrpěli naštěstí jen lehká poranění a po ošetření na místě byli převezeni na pozorování do českobudějovické nemocnice.

Přesná příčina a průběh nehody jsou předmětem následného šetření českokrumlovských dopravních policistů. K objasnění všech skutečností bude u zemřelého provedena zdravotní pitva. Zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče Škody Octavia proběhla s negativním výsledkem. Provoz v místě nehody byl omezen jen částečně.

Jak již bylo sděleno, na jihočeských silnicích vyhasly od středečního večera do dnešního odpoledne již tři životy motorkářů. Opětovně tímto nejen na motorkáře, ale i další účastníky dopravního provozu apelujeme, aby důsledně dodržovali všechna pravidla bezpečnosti silničního provozu.

Uvedený mladík se tak v tomto roce stal již 39. obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích.

por. Mgr. Miroslav Doubek   ta.pis@pcr.cz , krpc.pio@pcr.cz

29. září 2017

Odkazy do noveho okna

SDN - ČK - moto x OA - 01

SDN - ČK - moto x OA - 01 

Detailní náhled

SDN - ČK - moto x OA - 02

SDN - ČK - moto x OA - 02 

Detailní náhled

SDN - ČK - moto x OA - 03

SDN - ČK - moto x OA - 03 

Detailní náhled

SDN - ČK - moto x OA - 04

SDN - ČK - moto x OA - 04 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem