Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Signál o poruše na trati zabránil neštěstí

ORLICKOÚSTECKO – Pátráme po zloději mědi. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRKrádež lanové propojky a přerušení u stykového transformátoru propojovacího lana mohlo mít za následek železniční nehodu na trati v České Třebové.

Neznámý pachatel na koleji železničního koridoru u odbočky Parník v České Třebové odcizil u jedné z výhybek dvakrát čtyři metry měděné lanové propojky a u stykového transformátoru přerušil propojovací měděné lano o délce 15 metrů. Porucha na zařízení se okamžitě signalizovala Centru dálkového provozu v Praze a návěstidlem byla automaticky dána návěst stůj, což zastavilo jedoucí nákladní vlak ve směru od železniční stanice Dlouhá Třebová.

Díky včasné signalizaci se zabránilo neštěstí. Zloději druhotných surovin si patrně neuvědomují, jak krádeží hazardují se životy osob pracujících nebo se přepravujících pomocí železniční dopravy.

Na místě jsme zjistili a zajistili stopy, které by mohly vést k pachateli krádeže. Škoda bude vyčíslena odborným ohodnocením poškozeného zařízení. Za přečin krádež a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti hrozí neznámému pachateli až dvouleté vězení.

4. srpna 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem