Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Setkání ministrů EU a policejní opatření

Tento víkend přivítá Hluboká nad Vltavou velmi specifické návštěvníky, ministry EU i jejich doprovod a s nimi, pro jejich ochranu, muže v policejních uniformách. (Hl. schránka 974 221 116)  

     Jihočeská policie, v těchto dnech, vstupuje do pravděpodobně nejdůležitějšího a nejnáročnějšího týdne letošního roku. Z hlediska bezpečnostních opatření a nasazení sil i prostředků, se jedná o velmi ojedinělou, ale o to významnější akci, nejen jihočeských policistů.
     Jihočeská policie, ve spolupráci s pražskými kolegy, zastřešuje za Policii ČR veškerá bezpečnostní opatření, která souvisí s víkendovým setkáním ministrů EU na zámku v Hluboké nad Vltavou. Kvůli setkání ministrů, policie již začátkem týdne, „hermeticky“ uzavřela areál zámku s parkem, Alšovu galerii i hotel Štekl. Policií kontrolovanými a střeženými pásmy, projde mimo uvedené významné osoby a jejich doprovod, pouze předem řádně akreditovaný účastník setkání.
     Běžní návštěvníci Hluboké nad Vltavou musí s těmito bezpečnostními opatřeními počítat. Policie však neplánuje žádná výrazná dopravní omezení. Na předem vytypovaných klíčových bodech budou dopravu řídit policisté, všichni účastníci silničního provozu musí dbát jejich pokynů. Ulice Masarykova a Tylova v Hluboké nad Vltavou, budou průjezdné, nicméně s omezenými parkovacími možnostmi pro návštěvníky. I významné osoby summitu budou k zámku vystupovat pěšky.
     Do policejního opatření je zapojeno několik set policistů, Jihočeši požádali o pomoc i další policejní krajská ředitelství. Po dobu celého bezpečnostního opatření souvisejícího s akcí CZ PRES, je na celém teritoriu Jihočeského kraje samozřejmě zajištěn standardní výkon služby, všech složek jihočeské policie.
     Policisté žádají všechny občany o vstřícnost a toleranci s připravenými omezeními. Ochrana ústavních činitelů je policii uložena zákonem a při takovém opatření je i hlavní bezpečnostní prioritou.
     Dobře provedená bezpečnostní opatření budou vizitkou Policie České republiky, vstřícnost jihočeských občanů a respektování nutných omezení, bude odrazem naší evropské vyspělosti.


vytisknout  e-mailem