Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Seniorka si schovala kartu u sousedky

MOST - A přišla o úspory; Na toaletě zapomněl ledvinku, někdo si ji přivlastnil. 

O mobil přišel mladík na zastávce, muž o doklady v autobuse
Na kapsáře narazil jeden mladík z Mostu. Stál v centru města na autobusové zastávce a tam mu zřejmě neznámý lapka odcizil mobilní telefon. Aparát měl mladík uložený v kapse své bundy. Krádež telefonu okradený oznámil mostecké policii a hmotnou škodu vyčíslil na částku 3 000 korun.

Jinou krádež na osobě vyšetřuje z minulého týdne mostecká policie. Zatím nezjištěný kapsář se činil při jízdě autobusem městské hromadné dopravy. Ten využil situace, kdy v autobuse bylo dost cestujících a jednomu z nich odcizil ze zadní kapsy kalhot pouzdro s osobními doklady poškozeného muže. Občanský průkaz byl nalezen a odevzdán na policii.

Na toaletě zapomněl ledvinku s věcmi, přišel o ni
Zřejmě nepoctivý nálezce se zmocnil cizí ledvinky na toaletě jedné benzinové čerpací stanice v obci na Mostecku. Tam si ji minulý týden zapomněl jeden muž z Chomutovska. Sice si po pár minutách vzpomněl a na místo se vrátil, ale bylo již pozdě. Neznámá osoba si ledvinku ponechala a dopustila se trestného činu. Poškozený muž přišel o doklady, platební kartu a mobilní telefon. Věc nyní šetří mostečtí policisté. 

Nechala u sebe přespat příbuzného, ten ji ukradl peníze
Nevděčně se zachoval 20letý mladík z Mostu. Ten měl okrást svoji vzdálenou příbuznou. Ke krádeži došlo v bytě poškozené ženy. Ta mladého muže nechala jednu noc u sebe přespat. Za to se jí odvděčil tím, že jí odcizil ukryté peníze. Poškozená krádež oznámila policii a škodu vyčíslila na částku 4 500 korun. Policisté mosteckého obvodního oddělení po provedeném šetření sdělili mladíkovi ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže. Jak s odcizenými penězi mladý muž naložil, policistům neuvedl. 

S platební kartou sousedky vybral skoro sto tisíc korun
Slušnost je zřejmě cizím pojmem pro 37letého muže z Mostecka. Ten se měl v Mostě v bytě své matky zmocnit cizí platební karty. Karta patřila jedné seniorce, která bydlela ve stejném domě a v obavě ze ztráty si ji u sousedky uschovala. Muž poté, co zaslechl hovor sousedky s matkou o úschově karty, této informace využil a karty se zmocnil. Následně uskutečnil několik výběrů a to celkem v 19 případech v různých městech, kdy z karty odcizil částku ve výši 99 tisíc korun. Vyšetřovatel muže obvinil z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obviněnému za toto jednání hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. Odcizenou kartu následně vrátil zpět na původní místo.

nprap. Ludmila Světláková
Most 12. října 2017

vytisknout  e-mailem