Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Senioři, buďte obezřetní

KLADENSKO – Díky své důvěřivosti přišli o úspory. 

V minulých dnech jsme informovali veřejnost o krádeži v obci Velká Bučina. Zde byla okradena pětaosmdesátiletá seniorka. Tu oslovila jí neznáma dvojice s legendou, zda žena může použít v její nemovitosti toaletu. I když důchodkyně nesouhlasila, žena vešla do domu a v nestřeženém okamžiku jí odcizila peníze.

Podle stejného scénáře přišili nyní o finance i manželé ve věku čtyřiadevadesát a devětaosmdesát let z obce Buštěhrad. K jejich domu v Družstevní ulici přišla včera 2. října 2017 v odpoledních hodinách jim neznámá žena, která je nejprve požádala, zda si u nich na zahradě může natrhat jablka pro své děti. Následně se pod záminkou, že potřebuje použít toaletu, vetřela zlodějka do rodinného domu, přičemž v nestřeženém okamžiku odcizila seniorům z nemovitosti finanční hotovost ve výši 36.000,- Kč a poté utekla neznámo kam.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachatelce hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Policie České republiky vyzývá opět zejména starší spoluobčany k vysoké obezřetnosti vůči různým „návštěvám“! Jedná se  například o falešné pracovníky různých firem (pojišťovny, vodárny, plynárny, energetické závody), zásilkové obchody, zástupce loterií, podomní prodejce a v neposlední řadě osoby vydávající se za rodinné příslušníky, či osoby, které se ocitly v nouzi. Tito lidé se doslova vnucují vstoupit do bytů, či domů. Také mnohdy kontaktují seniory prostřednictví telefonu. Výsledkem jejich jednání však není např. avizovaný odečet plynu, či vody, ani žádný výhodný obchod, nebo životně důležitá pomoc někomu z rodiny, ale trestný čin. Důvěřiví občané tak často přicházejí o úspory, cenné věci a šperky.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
3. října 2017

vytisknout  e-mailem