Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

„Rvačka“ na ulici

ORLICKOÚSTECKO – K incidentu se sjelo několik policejních hlídek. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRNarušení veřejného pořádku a občanského soužití ve středu večer 12. července 2017 ve Vysokém Mýtě.

Dva muži cizí státní příslušnosti ve věku dvaadvacet a dvacet let měli nejprve slovně urážet muže mladšího osmnácti let, který šel po ulici 17. listopadu ve Vysokém Mýtě a poté se za ním rozběhnout s cílem jej fyzicky napadnout. Pronásledovaný muž před nimi utekl. Incident agresorů pokračoval s hosty jedné z provozoven s občerstvením, kteří se muže zastali. Cizince jejich ochranářský postoj zřejmě rozlítil natolik, že se začali agresivně chovat i vůči nim.

Po příjezdu policejních hlídek byl starší z agresorů na místě zajištěn, mladší se snažil z místa utéct, což se mu nepodařilo a byl také zasahujícími policisty zajištěn.

Policisté muži (1994) na místě provedenou dechovou zkouškou na alkohol naměřili 1,54 promile alkoholu v dechu a poté ho eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici. Druhý podnapilý agresor měl pozitivní dechovou zkoušku s naměřenou hodnotou 0,94 promile. Jeden ze zraněných hostů (pětadvacetiletý muž) byl rychlou záchrannou službou převezen k lékařskému ošetření do nemocnice.

Incident šetříme jako přestupek proti veřejnému pořádku a občanskému soužití a není vyloučeno, že by se v průběhu šetření mohla právní kvalifikace změnit.

14. července 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem