Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Řidiči nedbali výstražných znamení

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Řidič narazil do auta hasičů.  

Středeční deštivé počasí zapříčinilo zaplavení silnice pod železničním viaduktem v Kunovicích. Ráno se v místě vytvořila laguna o délce asi deseti metrů a hloubce asi dvaceti centimetrů. Situace si vyžádala příjezd nejen uherskohradišťských hasičů, kteří odčerpávali vodu, ale i příjezd policejních hlídek z důvodu usměrnění dopravy.

Řidič je ze zákona povinen přizpůsobit rychlost jízdy stavu vozovky. Tím spíše, pokud se na silnici vyskytuje překážka, na kterou je upozorňován výstražným znamením, by měl zpomalit a sledovat dění v dopravě, aby neohrozil jak sebe, tak ostatní účastníky silničního provozu. Ne všichni řidiči na to pamatují! Včerejší situace v Kunovicích a chování některých řidičů svědčí o jejich neopatrnosti a bezohlednosti vůči ostatním a vůči zmiňovaným složkám integrovaného záchranného systému.

Řidiči v místě nedbali výstražných znamení, nesnížili rychlost a jeden z nich dokonce způsobil dopravní nehodu, ke které došlo v půl šesté ráno. Pětatřicetiletý řidič dodávky, který jel směrem na Kunovice, se za jízdy nevěnoval řízení a tím pádem nesledoval situaci v provozu. Tak se stalo, že bočně narazil do odstaveného hasičského vozidla, které odčerpávalo vodu. Tato situace nastala i přesto, že na vozidle byla zapnuta modrá výstražná světla. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Škoda je předběžně odhadnuta na dvacet pět tisíc korun. Řidič byl vyřešen blokovou pokutou.

Policisté apelují na řidiče, aby v podobných situacích sledovali dopravní značení, respektovali pokyny policistů a hasičů, a aby místem projížděli s velkou opatrností!

 

12.února 2016, Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem