Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Řidič „nádlaďák“ nedobrzdil, přišla rána

ORLICKOÚSTECKO – Ze zdemolované kabiny vyvázl s lehkým zraněním. 

Foto PČR z místa dopravní nehodyFoto PČR z místa dopravní nehodyRovný úsek silnice I. třídy č. 35 u vysokomýtského autodromu svádí některé řidiče k rychlé jízdě. Tak tomu bylo patrně i včera 15. května 2017 krátce po páté hodině odpolední.

Šestapadesátiletý řidič nákladního vozidla značky Iveco nepřizpůsobil rychlost jízdy provozu na komunikaci, v době kdy kolona před ním z důvodu silničního provozu byla nucena zpomalit. Následně přední částí iveca narazil do zadní části návěsu tahače značky Man dvaapadesátiletého řidiče cizí státní příslušnosti. Při dopravní nehodě utrpěl řidič v nárazem zcela zdemolované kabině naštěstí lehké zranění, se kterým byl k lékařskému ošetření převezen do nemocnice. Dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní. Škoda na dopravních prostředcích byla předběžně vyčíslena na 130 tisíc korun.

Řidiči jsme od vozu Iveco zadrželi osvědčení o registraci vozidla pro závady způsobené dopravní nehodou a za přestupek v dopravě jsme mu udělili pokutu ve výši 2 tisíce korun.

16. května 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
16. května 2017

vytisknout  e-mailem