Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Reorganizace útvaru

Stanoviště.jpg

Odstřelovač.jpg

V listopadu 2003 proběhla u útvaru reorganizace, která si kladla za cíl zejména vytvoření podmínek směrem ke kariérnímu růstu policistů, jednotnému výcviku ochránců, zefektivnění práce útvaru s ohledem na ekonomické náklady ale i k významu sídla prezidenta ČR – areálu Pražského hradu. Byly tak vytvořeny základní pilíře kvalitnější „gardové“ služby v areálu PH nejen s ohledem na hrozby teroristických útoků, ale i ochranu návštěvníků areálu PH před možnými útočníky. Vytvořeny byly také pilíře k rozvoji odborného růstu specialistů, plnících úkoly v rámci jednotlivých činností útvaru.
Útvar se podílí mimo jiné i na tvorbě nově koncipované bezpečnostní politiky Kanceláře prezidenta republiky. V jejím rámci je realizována, s ohledem na požadavky útvaru, rozsáhlá modernizace Odstřelovač.jpg bezpečnostní techniky, která je v rámci ochrany sídla prezidenta ČR využívána.
Ochrana osob a objektů chráněných naším útvarem směřuje k širšímu využití moderních technologií – možno uvést např. zkvalitňování vstupních, zabezpečovacích, perimetrických, kamerových aj. systémů, které jsou v boji proti potencionálním útočníkům na zájem chráněný útvarem využívány.
Při zajišťování vlastních bezpečnostních akcí, útvar úzce spolupracuje s Útvarem pro ochranu ústavních činitelů, s policisty Správ krajů, Správou hlavního města Prahy a dalšími útvary policie ČR. Pozitivně lze hodnotit spolupráci s Městskou policií a dalšími státními subjekty, na které se útvar v rámci své působnosti obrací.
V rámci sportovních klání získal útvar titul mistra světa pro příslušníka útvaru v rámci soutěže odstřelovačů prezidentských ochranek. Za zmínku stojí mimo jiné i získání titulu mistra Evropy v Judu příslušníkem našeho útvaru.

vytisknout  e-mailem