Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Ranní ptáče doskákalo za mříže

Noc na neděli nestrávil zábavou, nebo víkendovým odpočinkem, ale pokusem krádeže vloupáním. Zadržel ho kriminalista při svém volnu. 

V neděli ráno se pětatřicetiletý Rumun rozhodl krást v centru metropole. K tomu si vybral prostory soukromé společnosti v Růžové ulici, která sídlí v přízemí jedné z tamních budov.

Přibližně v půl druhé ráno přistoupil k výloze, do jejíž skleněné výplně mrštil dlažební kostku, kterou chvíli před tím vydoloval z chodníku. Na to konto zazněl ulicí řinkot skla.

„Mazaný“ Rumun se ale neukvapil a od rozbité výlohy poodešel kus dál, jako by se ho celá situace vůbec netýkala. Při tom čekal, zda bude na vyvstalou situaci reagovat například elektronické zabezpečení provozovny, nebo některý z obyvatel tamních domů.

Když se nic nedělo, vrátil se lapka „profesionál“ zpět a začal čistit rám okna od zbylých střepů, aby náhodou nepřišel sám k úrazu.

Při tom si ale nevšiml kolem procházejícího muže. Toho zaregistroval až ve chvíli, kdy mu za zády zaznělo „Policie, jménem zákona…“.

Kolemjdoucí je totiž fundovaný kriminalista z osmého oddělení prvního policejního obvodu, který sice nebyl tou dobou ve službě, ale i tak má v případě podezření na protiprávní jednání povinnost zakročit. A zakročil. Pětatřicetiletého Rumuna zadržel a předvedl na policejní služebnu.

Tam nenechavci po zjištění veškerých skutečností vyšetřovatel sdělil obvinění z trestného činu krádež vloupáním ve stadiu pokusu. Za tento delikt hrozí obviněnému Rumunovi trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Mgr. Tomáš Hulan 8. 3. 2016

vytisknout  e-mailem