Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pronásledování kradeného vozidla

Policisté pronásledovali kradené vozidlo, za jehož volantem seděl zfetovaný řidič se zákazem řízení. 

V sobotu 30. září okolo poledne si policisté z pohotovostní motorizované jednotky všimli na Poděbradské ulici v Praze 9 vozidla značky Renault, jehož registrační značky v policejních evidencích procházely jako odcizené. Hlídka se tedy za vozidlem rozjela, ale ještě než stačila dát řidiči pokyn k zastavení, začalo vozidlo ujíždět. Na křižovatce ulic K Žižkovu a Spojovací řidič nerespektoval červenou na semaforech a ohrozil jiného řidiče. Pak pokračoval po ulici Spojovací ve směru na Prahu 8 a místy policistům ujížděl i rychlostí 160 km/h. Celé pronásledování skončilo na křižovatce s ulicí Čuprova, kde řidič kradeného vozidla zezadu narazil do jiného auta. Řidič se ještě pokusil z místa utéci po svých, ale to se mu nepovedlo. Po několika desítkách metrů ho policisté doběhli a za použití donucovacích prostředků zadrželi.

Jak se později ukázalo, tak měl jednatřicetiletý muž důvodů k útěku hned několik. Vozidlo, které řídil, bylo odcizeno pár dnů před tím v Praze 10. Za volantem neměl co dělat, jelikož mu bylo soudem zakázáno řídit motorová vozidla na 108 měsíců až do roku 2030. Navíc provedený test na drogy, který u něj péjáci provedli, byl pozitivní na amfetaminy.

Zadržený muž skončil na policejním oddělení a nyní je stíhaný za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí a vykázaní. V případě odsouzení mu za tyto trestné činy hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Samozřejmě bude muset také vysvětlit, jak přišel ke kradenému vozidlu.

Ve vozidle, do kterého muž naboural, cestovaly mimo jiné i dvě děti. Ty musely být převezeny do nemocnice na preventivní prohlídku.

por. Bc. Jan Daněk – 3. 10. 2017

vytisknout  e-mailem