Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Profesionální akce při dopadení pachatele

KLADENSKO - Policisté ve spolupráci se služebním psem vypátrali podezřelého mladíka. 

Kladenští policisté v současné době prošetřují případ trestných činů poškození cizí věci a krádež vloupáním do motorových vozidel, z kterých je nyní podezřelý dvacetiletý mladík z Kladna.

Na základě oznámení na linku 158 byly operačním důstojníkem v sobotu 16. ledna 2016 několik minut před půlnocí,  vyslány policejní hlídky  do ulice Benešovská v Kladně. Na místě oznámení se měl  nacházet podezřelý pachatel, který za užití násilí poškozoval zde zaparkovaná motorová vozidla na parkovišti. K popisu bylo sděleno, že se jedná o muže menší postavy v  mikině s kapucí pravděpodobně šedé barvy.

Po příjezdu policejních hlídek do ulice Benešovská se v této ulici a ani v  jejím okolí už žádný  pachatel  nenacházel. Policejním šetřením bylo zjištěno, že se pachatel dal na útěk směrem do sítenského údolí. Policejní hlídky uzavřely prostor sítenského údolí a prohledávaly křovinaté porosty a celé toto rozlehlé území ve spolupráci s policistou ze skupiny kynologie a jeho služebním psem. Tato pátrací akce po podezřelém muži byla s negativním výsledkem.

Policisté z obvodního oddělení hlídkové služby se vrátili zpět k místu poškozených vozidel, kde zaznamenali otisk stopy podezřelého, kterou zde zanechal v napadaném sněhu. Na základě tohoto ojedinělého vzorku podrážky se snažili nalézt další stopy vedoucí k pohybu pachatele, což se jim po náročném vyhledávání podařilo rozplést a tento otisk stopy od místa činu směrem do sítenského údolí poté pokračoval mezi garáže až do ulice Arbesova. Policejní hlídka do této ulice  přivolala na pomoc psovoda se služebním psem, odkud již postupovali společně po viditelných stopách, které byly v čerstvě napadaném sněhu a vedly do ulic Humna, Vinšova, Sokolská, Kročehlavská, Fugnerova a končily v ulici Úzká. Před jedním z domů v této ulici stopy končily a služební pes vběhl do patra, kde ukončil svoji činnost před dveřmi jednoho z bytů.     

Následným policejním šetřením byl po jedné hodině v tomto bytě vypátrán podezřelý mladík odpovídající popisu podezřelého a byly zde nalezeny promočené boty se shodnou podrážkou, jejíž stopy policejní hlídky dovedly přímo k pachateli.

V době, kdy policisté hlídkové služby a psovod pátrali po podezřelém pachateli, tak policisté obvodního oddělení Kladno prošetřovali na místě činu škodu na vozidlech a kontaktovali majitele těchto poškozených vozidel. Policisté na parkovišti v rámci šetření tohoto případu  zaznamenali poškození u sedmi zde zaparkovaných vozidel. Do šesti z nich pachatel vnikl a přeházel uvnitř ponechané  věci. Z jednoho odcizil panel od autorádia. Jednalo se o  šest vozů značky Škoda Felicia a jedno vozidlo značky Renault. Následným šetřením s poškozenými majiteli vozidel byla škoda předběžně vyčíslena na částku necelých 15 000,-Kč.

Policisté vyzvali podezřelého mladíka k prokázání totožnosti a bylo mu sděleno důvodné podezření ze spáchání přečinů poškození cizí věci a krádeže. Poté byl dvacetiletý mladík zadržen a eskortován na policejní služebnu v Kladně Kročehlavy, kde se ke svému protiprávnímu jednání doznal. Svého jednání se dopustil z důvodu, že sháněl věci, které by mohl následně zpeněžit ve svůj prospěch.

Po zadržení  byla provedena u podezřelého dechová zkouška na alkohol, která byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota činila 0, 74 promile alkoholu v dechu.  Podezřelý mladík byl za svůj čin umístěn do policejní cely.

Důsledným a intenzivním přístupem policistů oddělení hlídkové služby při náročném vyhledávání stopy v terénu ve spolupráci s profesionálním výkonem služebního psa Devona na stopě a s jeho psovodem, dosáhli kladenští policisté  dopadením pachatele během dvou hodin velmi úspěšného výsledku.

 

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

18. ledna 2016

vytisknout  e-mailem