Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Prevence pro seniory

J.Hradec - Tisková mluvčí policie a krajský koordinátor BESIP navštívili účastníky rekondičního pobytu. 

Oblastní spolek Českého Červeného kříže Jindřichův Hradec v měsíci září  každoročně pořádá rekondiční pobyt pro seniory v Lomech u Kunžaku na Jindřichohradecku. V roce letošním pak třináctý  ročník pořádalo Jindřichohradecké sdružení sociálních aktivit.  Účastníky  pobytu byli zejména zasloužilí a dlouholetí členové tohoto spolku, ve věku od 60 do 95 let. Díky bývalé ředitelce ČČK, paní Zdence Hanzalové, prožili krásný pobyt plný zajímavých činností a přednášek.

Součástí pobytu seniorů byla mimo jiné i beseda s Jindřichohradeckou  tiskovou mluvčí PČR por. Hanou Millerovou a krajským koordinátorem Besipu, panem Václavem  Kovářem.   Tisková mluvčí  PČR, Územního odboru J.Hradec, pohovořila o bezpečnostní situaci  i o vývoji kriminality na Jindřichohradecku. Zdůraznila, že právě senioři se stávají čím dál tím více terčem zájmu  kapsářů, zlodějů, podvodníků i násilníků.   Policistka seniorkám  doporučila :

* jak se chránit před okradením 

* jak předcházet riziku přepadení

 * jak se vyhnout podvodu   

 * jak se chovat v silničním provozu

* jak se chovat na předváděcích akcích a při styku s podomními prodejci

Seniorky se aktivně zapojily do přednášky a rovněž pohovořily o svých zkušenostech  a setkáních  s „ nečestnými“ spoluobčany. Kladly zajímavé dotazy a bylo vidět, že je  přítomnost  ženy v policejní  uniformě  opravdu těší. 

Krajský koordinátor Besipu, pan Václav Kovář navázal na přednášku tiskové mluvčí PČR a podrobně pohovořil o tom, jak se mají  starší spoluobčané  správně chovat v silničním provozu.  V závěru besedy rozdal účastnicím rekondičního pobytu drobné upomínkové předměty s logem BESIP a odpovídal na dotazy, které vzešly z opravdu zajímavé přednášky.

Jelikož se beseda členkám Jindřichohradeckého sdružení sociálních aktivit velmi líbila, přislíbil krajský koordinátor Besipu, pan Václav Kovář i tisková mluvčí Policie ČR, že se  společně za seniorkami  v příštím roce tradičně opět vypraví.

por. Mgr. Bc. Hana Millerová, jh.pis@pcr.cz   

20. září 2017

Odkazy do noveho okna

1 IMG_20170919_094909

1 IMG_20170919_094909 

Detailní náhled

2 IMG_20170919_094946

2 IMG_20170919_094946 

Detailní náhled

3 P1010905

3 P1010905 

Detailní náhled

4 P1010910

4 P1010910 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem