Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Prevence

Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje systematicky zastřešuje veškeré preventivní aktivity na jednotlivých územních odborech a Městském ředitelství policie Ostrava. 

Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje systematicky zastřešuje veškeré preventivní aktivity na územních odborech a Městském ředitelství policie Ostrava.

Na těchto stránkách naleznete ucelené informace o preventivních aktivitách a projektech oddělení tisku a prevence s nabídkou besed a přednášek pro každou cílovou skupinu, včetně témat a časové dotace.

Projekty Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje:

„Drogová závislost – droga až na 1. místě“ – jedná se o výukový film, který vznikl ve spolupráci Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a  Ostravské univerzity, Lékařské fakulty. Film se zabývá drogovou problematikou a je určen mládeži k informování o nebezpečích spojených s užíváním drog. Jedná se o ojedinělý projekt, který reaguje na aktuální potřebu řešení této problematiky. Více o projektu naleznete v tomto odkazu:  http://www.policie.cz/clanek/droga-az-na-1-miste.aspx.

„Policejní pohádky“ – kniha Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje s 16 pohádkami (příběhy) určená předškolákům a mladším žákům. Cílem této knižní publikace je seznámit děti se zásadami bezpečného chování a posílit jejich právní vědomí. Kniha obsahuje také CD s namluvenými pohádkami. Více informací o projektu naleznete v tomto odkazu: http://www.policie.cz/policejni-pohadky.aspx.

„Řídím bez opice“ – projekt Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje určený budoucím řidičům (uchazečům o řidičská oprávnění), ale také široké veřejnosti. Cílem projektu je snížení protiprávního jednání pod vlivem alkoholu či drog v souvislosti s řízením motorových vozidel. Více o projektu se dočtete v odkazu: http://www.policie.cz/clanek/a-zase-ta-opice-aneb-ridim-bez-opice.aspx

„Kdo s koho“ - preventivně informační kampaň Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje k prevenci majetkové kriminality. Cílem kampaně je apelovat na širokou veřejnost, aby dbala základních zásad bezpečného nakupování, tak aby se nestala obětí majetkové trestné činnosti. Více o kampani naleznete v tomto odkazu: http://www.policie.cz/clanek/kdo-s-koho.aspx.

„Bereš? Zemřeš!!“ -  informační kampaň Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, jejímž cílem je upozornit především mládež na rizika spojená s užíváním omamných a psychotropních látek a také posílit jejich právní vědomí týkající se problematiky drog. Podrobnější informace o této kampani včetně doprovodného materiálu v podobě letáků, plakátů, audispotů a videospotu naleznete v  tomto odkazu: http://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=22132115&docType=ART.

"Pracovní listy - Prevence pro všechny" - k jednotlivým besedám na různá témata používáme pracovní listy. Více na odkazu: http://www.policie.cz/clanek/prevence-pro-vsechny-835069.aspx  , které navazují i na projekty "Bereš, zemřes!!" nebo "Poldík Webík 2.0".

Policejní antistresové omalovánky - publikace obsahující unikátní kresby s policejní tématikou, ale také informace k jednotlivým projektům Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, stejně tak kontaktní údaje na jednotlivé skupiny tisku a prevence. Více informací naleznete v odkazu: http://www.policie.cz/clanek/policejni-antistresove-omalovanky.aspx.

"Černá kronika aneb ze soudních síní" - kniha Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje určená seniorům. Obsahuje 12 příběhů zachycujících nejčastěji páchanou trestnou činnost na seniorech a také poučení, jak se zachovat v krizových situacích, popřípadě jak se jim vyhnout. Více informací o publikaci naleznete v odkazu: http://www.policie.cz/clanek/cerna-kronika-aneb-ze-soudnich-sini.aspx.

"Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou" -  didaktická hra Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje seznamující děti se zásadami bezpečného chování. Hra je určena dětem prvního stupně základních škol. Je založena na principu otázek a odpovědí v krizových situacích, kterým děti mohou čelit. Více infomací o nové hře naleznete v odkazu: http://www.policie.cz/clanek/novinka-v-oblasti-vychovy-deti.aspx.

Celorepublikové každoročně probíhající preventivní akce:

„Zebra se za Tebe nerozhlédne!“– dopravně preventivní akce zaměřená na bezpečnost chodců v silničním provozu. Akce je zaměřená na pozitivní ovlivňování chodců a na odbourání mýtu o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce. Více informací o letošním jarním kole této akce naleznete v tomto odkazu: http://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=22255360&docType=ART.

„Řídím, piju nealko pivo“– dopravně preventivní akce ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven a oddělením BESIP Ministerstva dopravy. Cílem této akce je zvýšení bezpečnosti silničního provozu a snížení rizika dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem alkoholu. Na stanovištích jsou řidiči po provedení silniční kontroly odměňování za nepožití alkoholu nealkoholickým pivem a alkotestem.

                                                                                                              por. Bc. Kateřina Kubzová, tel. 974 721 238, email: krpt.pio@pcr.cz
KŘP Moravskoslezského kraje, oddělení tisku a prevence, ul. 30. dubna 24, Ostrava 

Prevence v roce 2015
Prevence ve školním roce 2015/2016

Prevence v médiích: 17. 8. 2015 TV RELAX (POHODA) - REGIONÁLNÍ ZPRÁVY - prevence BESIP

                                    15. 8. 2015 FABEX - MAGAZÍN OSTRAVSKO popř. VIDEO KE STAŽENÍ ZDE,
                                    21. 7. 2015 Dobré ráno (ČT 2) - živý vstup 1živý vstup 2
                                   
 8. 12. 2015 POLAR - host dne ("KDO S KOHO")

                                    27. 5.  2016 Dobré ráno (ČT 2) - živý vstup 1živý vstup 2 ("Poldík Webík 2.0 aneb lapeni síti")

                                    23. 6.  2016 Magazín 112 (TV Polar)("Poldík Webík 2.0 aneb lapeni síti")

                                    30. 6.  2016 Magazín 112 (TV Polar)("Bereš? Zemřeš!!")

                                    20. 10.  2016 Magazín 112 (TV Polar)("Moravskoslezská prevence") - stopáž 2:44 minut

                                    10. 11.  2016 Magazín 112 (TV Polar)("Černá kronika") - stopáž od 03:00 minuty

                                    22. 11. 2016  Právní okénko LTV ("Kdo s koho")

                                                                                           

vytisknout  e-mailem