Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Přestupek ve správním řízení byl vyřešen během dvou hodin

MĚLNICKO – Díky dobré spolupráci přestupce neunikl trestu. 

Dopravní policisté při běžném výkonu své činnosti dne 26. ledna 2016 zastavili u obce Mělník osobní vozidlo Ford Mondeo. Řidič byl vyzván k předložení všech dokladů potřebných pro řízení a provoz vozidla. Při kontrole policisté zjistili, že vůz má vývozní registrační značky s více než měsíc propadlou dobou platnosti. Technická kontrola byla propadlá více než čtyři měsíce. Osmatřicetiletý řidič, cizí státní příslušník, nepředložil ani doklad o pojištění vozu. Vozidlo tak nebylo vůbec technicky způsobilé k provozu na pozemní komunikaci.

Cizinec musel automobil odstavit. Policisté registrační značky zajistili pro správní řízení a řidiči zakázali další jízdu. Byl vyzván ke složení kauce. Neměl však u sebe finanční hotovost.

Vzhledem ke všem zjištěným okolnostem, zejména k tomu, že se jednalo o cizího státního příslušníka, dopravní policisté proto okamžitě požádali o součinnost odbor dopravy Městského úřadu Mělník, který jako správní orgán ze zákona toto protiprávní jednání následně řeší. Jeho pracovnice paní Verbířová policistům vyhověla a díky její ochotě mohl být řidič již po několika hodinách pravomocně potrestán.

Správní orgán cizinci uložil trest v podobě zákazu činnosti spočívajícím v zákazu řízení na dobu 6 měsíců a uložil mu pokutu ve výši 5 000,- Kč. Muž musí uhradit také náklady řízení ve výši 1 000,- Kč.

Díky ochotě a dobré spolupráci mohl být přestupek vyřešen a přestupce se nevyhnul trestu.

 

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí P ČR Mělník
8. února 2016

 

vytisknout  e-mailem