Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Prázdninová prevence na silnicích

KRAJ - Řídím, piju nealko pivo letos již podruhé. 

fotofotoAni v průběhu letních prázdnin policie nezapomínala na preventivní působení na širokou veřejnost. Během srpna se na vytipovaných stanovištích našeho kraje uskutečnila již tradiční akce Řídím, piju nealko pivo. 

Silniční kontrola byla tentokrát pro řidiče poněkud netradiční. Po zastavení si jistě všimli praporů s logem preventivní akce od Českého svazu pivovarů a sladoven a firmy BESIP. Policista nejdříve zkrontroloval dokumenty potřebné k řízení vozidla a  řidič se podrobil dechové zkoušce. Příjemnější část přišla na řadu poté. Řidič dostal od našich partnerů nealkoholické pivo, reflexní pásku a jednorázový tester na alkohol.  Podle reakcí obdarovaných, šlo o příjemné překvapení. Kromě dárků si odnesli také preventivní rady.

K akci se připojili všechny územní odbory našeho krajského ředitelství. První akce se uskutečnila v obci Břehy, následovala obec Rohovládová Běla, Slatiňany, České Libchavy, Litomyšl, Hřebeč a poslední byly Čivice. Ve fotogalerii (zde...) si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých stanovišť.

Foto z akce z Pardubicka naleznete zde..., ze Svitavska zde..., Orlickoústecka zde..., z Chrudimska zde...

28. srpna 2017
kpt. Mgr. Hana Kaizarová
tisková mluvčí  

vytisknout  e-mailem