Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pozorně se rozhlížejte

PARDUBICKO – Prvňáčci trénovali přecházení rušné silnice. 

Sice od začátku školního roku uplynul již měsíc a děti už si asi zvykly na každodenní školní povinnosti, ale přesto jsme s těmi nejmladšími žáčky vyrazili do ulic. S prvňáčky z dašické základní školy jsme opakovali správné přecházení vozovky a důležitá pravidla silničního provozu. I takhle malí chodci by měli znát, jak se chovat na přechodu, na co si dát pozor a sledovat situaci na silnici.

Co na to zákon 361/2000 Sb. o silničním provozu?
§ 5 odst. 1 písm. h)
Řidič je povinen snížit rychlost jízdy nebo zastavit vozidlo před přechodem pro chodce, sníží-li rychlost jízdy nebo zastaví-li vozidlo před přechodem pro chodce i řidiči ostatních vozidel jedoucích stejným směrem.

§ 5 odst. 2 písm. f)
Řidič nesmí ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i zastavit vozidlo před přechodem pro chodce.

Ať už spěcháte kamkoli, buďte obezřetní a ohleduplní vůči ostatním účastníkům silničního provozu, zvláště malým dětem. Nikdy nevíte, co se může stát vám.

6. října 2017
por. Bc. Jana Drtinová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem