Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pondělní den na silnicích

PARDUBICKO – Včerejší ráno se možná stalo noční můrou pro nejednoho chodce, cyklistu i řidiče. Obleva, mrholení a pár nočních stupňů pod nulou, to vše se postaralo o ledovku, která pokryla téměř celý bývalý okres Pardubice. 

Řidiči jezdili krokem, chodci se do svých zaměstnání spíše doklouzali, přitom zajisté využívali každý travnatý povrch či zbytek sněhu, aby se nesmekli a nedošlo ke zranění, cyklisté, kteří na svých kolech dojeli do cíle, ti se možná mohou pochlubit svým kaskadérským uměním. Většina z nich svá kola raději používala jako opěrný bod, díky němuž mohla být chůze po ledu o něco málo snazší.

Jak na tom byla včerejší nehodovost na Pardubicku, Holicku, Chvaleticku, Přeloučsku a Bohdanečsku? Řidiči nám oznámili celkem 12 událostí. Pět z nich bylo možné vyřídit na tzv. „euroformulář“, další byly vyřízeny záznamem o malé dopravní nehodě, ale zbylých 6 je předmětem dalšího vyšetřování.

Nejzávažnější následky mělo pravděpodobné nevěnování se řízení pro řidiče Škody Octavia jedoucího z Holic do Ostřetína po silnici I/35. Ve chvíli kdy zjistil, že míří mimo komunikaci, nejspíš změnil směr, na což dostal smyk a následně narazil do betonového mostku. Alkohol se vzhledem ke zranění řidiče na místě nepotvrdil, ani nevyloučil, ten by měl ukázat až výsledek laboratorního rozboru krve.

Vzhledem ke včerejší situaci lze předpokládat, že nehod, které měly za následek „pouze“ rozbité karoserie vozidel i pády ostatních účastníků v silničním provozu, bylo více, ale ty naštěstí pro ně nebyly tak závažné, aby se do vyšetřování museli vložit policisté.

Zmíníme-li v této souvislosti i prevenci, za takového počasí by cyklisté měli svá kola skutečně pouze vést a řidiči jet takovou rychlostí, při které jsou schopni svá vozidla ovládat. Samozřejmě je důležité dodržovat i patřičný odstup od automobilů jedoucích před nimi.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
21. ledna 2016

 

vytisknout  e-mailem