Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Pomozte identifikovat podvodníky

KLADENSKO – Místo výhodného obchodu přišla o jedenáct tisíc. 

Včera 11. října 2017 přijali policisté Obvodního oddělení Kladno – město oznámení od třiačtyřicetileté cizinky, že byla podvedena dvěma neznámými muži.

Ti poškozenou ženu oslovili po jedenácté hodině dopolední v baru v Kladně ve Vítězné ulici, kde pracuje jako obsluha. Nabídli jí výhodnou směnu českých korun za Eura. Žena s transakcí souhlasila a podvodníci jí předali údajně 1.000,- Euro v malých bankovkách za částku 25.000,- Kč. Ihned po směně z podniku odešli neznámo kam.

Poškozená si následně bankovky znovu přepočítala a zjistila, že byla podvedena. Místo avizovaných 1.000,- napočítala pouze 560,- Euro. Vyběhla tedy ven před provozovnu, muži se však již nikde nenacházeli. Škoda byla vyčíslena na 11.000,- Kč.

Případ je prošetřován jako přečin podvodu a podezřelým hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Vzhledem k tomu, že v podniku jsou nainstalovány bezpečnostní kamery, podařilo se vyšetřujícím policistům zajistit fotografie podvodníků. Jedná se o muže ve věku kolem padesáti let, jeden silnější postavy ve světlých džínách a druhý normální postavy v černých džínách a v červené mikině.

Aby se podařilo oba výtečníky ztotožnit, přivítala by vyšetřovatelka případu informace, které by vedly k jejich identifikaci. Jakékoliv poznatky je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Kladno - město, nebo policisty kontaktovat na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
12. října 2017

Odkazy do noveho okna

Podvod Euro

Podvod Euro 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem