Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Policisté vyrazili na hony

KRAJ: U myslivců kontrolovali dodržování předpisů pro držení zbraně. 

Začala hlavní lovecká sezóna a čas mysliveckých honů, kterých se po celé republice účastní tisíce lovců a honců. V průběhu honu je velmi důležité dodržovat veškerá bezpečnostní pravidla související jak s používáním zbraní, tak i dodržování pravidel k ochraně života, zdraví a majetku.

Policistky a policisté Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje tak, jako v minulých letech provádějí kontroly honů, při kterých se zaměřují na to, zda myslivci účastnící se honu mají u sebe předepsané doklady, a to: platný lovecký lístek, průkaz zbraně, zbrojní průkaz a doklad o zaplaceném pojištění. Kromě kontroly výše uvedených dokladů policisté provádějí dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu účastníků honu. V Jihomoravském kraji jsou každoročně provedeny desítky kontrol honů, při kterých jsou provedeny kontroly stovek myslivců a jejich zbraní.

Během uplynulého víkendu proběhly kontroly myslivců a honců například a Břeclavsku a Hodonínsku (viz fotografie). Při těchto kontrolách měli všichni myslivci vše v pořádku a žádný ze zúčastněných nebyl pod vlivem alkoholu. Obdobné kontroly budou i dále probíhat na různých místech v kraji a to až do konce lovecké sezóny.

Zatím jediným řešeným problémem v probíhající lovecké sezóně bylo zjištění podnapilého lovce při minulých kontrolách na Blanensku. Ten při policejní kontrole nadýchal 0,5‰ alkoholu. V takových případech policisté lovci odeberou zbraň do úschovy a jeho přestupek oznámí správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Přes veškerá opatření každý rok dochází občas ke zraněním nejen samotných účastníků honů, ale i ke zranění náhodných osob. Policie ČR proto upozorňuje občany, aby se zbytečně nevystavovali možnosti střelného poranění a nevcházeli na místa, kde probíhají hony a uposlechli pokynů pořadatele honu.

por. Bc. Petr Zámečník, 13. 11. 2017

Odkazy do noveho okna

Hodonínsko_1

Hodonínsko_1 

Detailní náhled

Hodonínsko_2

Hodonínsko_2 

Detailní náhled

Hodonínsko_3

Hodonínsko_3 

Detailní náhled

Hodonínsko_4

Hodonínsko_4 

Detailní náhled

Hodonínsko_5

Hodonínsko_5 

Detailní náhled

Břeclavsko_1

Břeclavsko_1 

Detailní náhled

Břeclavsko_2

Břeclavsko_2 

Detailní náhled

Břeclavsko_3

Břeclavsko_3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem