Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Policisté hledají svědky

TACHOVSKO - Viníci stále ujíždějí od dopravních nehod. S žádostí o pomoc se policisté obracejí na veřejnost.  

     Tachovští dopravní policisté hledají svědky čtyř nehod, které se v uplynulých dnech staly na Tachovsku.

     První nehoda se stala 10. ledna letošního roku v 7:05 hod. na silnici III. třídy číslo 19920 mezi obcemi Halže a Tachov. Ve směru na Tachov jel s vozidlem Peugeot 205 42letý řidič. Z dosavadního šetření vyplývá, že nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla stavu a povaze komunikace, na namrzlé vozovce nezvládl řízení a ve smyku vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Při nehodě byl řidič zraněný, a tak jej záchranná služba převezla do nemocnice.

     Další nehoda se stala ze 17. na 18. ledna 2016 v Tachově. Ve Školní ulici u domu č. p. 1327 poškodil dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem zaparkované auto Ford Ka a z místa ujel.

     Třetí nehoda, kterou policisté evidují, se stala 20. ledna letošního roku kolem 14:00 hod. na silnici mezi Přimdou a Tachovem. Ve směru na Tachov jela řidička s vozidlem Citroën C4. U odbočky na obec Mlýnec se míjela s protijedoucím vozidlem, ze kterého upadl kus ledu a poškodil střechu citroënu. Neznámý řidič s vozidlem pokračoval dál v jízdě. Dle získaných informací se mělo jednat o tmavou dodávku.

     Poslední nehoda, kdy se policisté s žádostí o pomoc obracejí na veřejnost, se stala 22. ledna letošního roku mezi 20:00 hod. a 21:55 hod. na silnici II. třídy číslo 199. Z dosavadního šetření vyplývá, že ve směru od Nové Hospody směrem k obci Malovice jel dosud neznámý řidič s vozidlem Fiat Bravo, který při projíždění mírné pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla, na namrzlé silnici nezvládl řízení a vozidlo uvedl do smyku. Následně havaroval v levém silničním příkopu, kde narazil do stromu a vyvrátil jej.  

     Tachovští dopravní policisté žádají občany, kteří by mohli poskytnout informace k uvedeným nehodám, jež by napomohly jejich řádnému prošetření, aby se jim ozvali na tel.: 974 337 266, 974 337 251. Informace mohou sdělit také na tel.: 974 322 015 nebo na linku tísňového volání 158.

por. Bc. Dagmar Jiroušková
26. 2. 2016

 

vytisknout  e-mailem