Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Policie na „Cihelně 2017“

ORLICKOÚSTECKO – Ukázka nejmodernější techniky, výstroje a výzbroje policistů našeho krajského ředitelství. 

Foto PČRFoto PČRNěkolik tisíc diváků si navzdory počasí přišli prohlédnout v rámci „Dne sil podpory Armády České republiky – Cihelna 2017“ naši statickou i dynamickou ukázku. Na sobotní jubilejní 20. ročník jsme si stejně jako další bezpečnostní složky České republiky připravili to nejlepší ze své techniky, výstroje a výzbroje.

Policisté z Územního odboru Ústí nad Orlicí spolu s kolegy z Krajského ředitelství policie Pardubického kraje umožnili návštěvníkům prohlédnout si nejmodernější dopravní prostředky používané při výkonu služby. Terénní automobily, čtyřkolku i výkonný motocykl mohou lidé v případě výjezdu spatřit v ulicích našich měst a obcí, ale policejní loď byla pro ně úplnou vzácností a snad každý malý návštěvník chtěl usednout za řídící jednotku a vyfotit se na památku. Větším divákům dopravní policisté a z cizinecké policie ukázali svá zázemí v autech a výbavu, která jim jejich práci usnadňuje. Bez povšimnutí nezůstalo ani stanoviště kriminalistického technika, který všem zájemcům sejmul otisky prstů. Děti prokázaly znalosti z dopravy a osobního bezpečí v připravených soutěžích a za to si odnesly policejní dárky. Největší pozornost všech mělo stanoviště policistů z oddělení hlídkové služby, kteří vystavovali krátké i dlouhé zbraně, balistickou ochranu, donucovací prostředky a protiúderový oděv.

Dospělí návštěvníci projevili zájem posílit naše řady, informace, co vše pro to musí udělat, jim ochotně po celý den podávali naše personalistky. Policejní zázemí pro ztracené děti poskytlo dočasné útočiště osmi plačícím dětem, dvěma dospělým osobám a nalezeným věcem. Šťastné shledání s jejich blízkými zajistil náš intervent.

Statickou ukázku podpořili se svoji technikou kolegové z Polska, náš dlouhodobý partner Besip a členové Četnické pátrací stanice Pardubice.

Krátce před jednou hodinou odpolední diváci shlédli dynamickou ukázku zadržení nebezpečných pachatelů loupežného přepadení banky, za pomocí zastavovacího pásu a taktiky policistů, kteří jsou zároveň členy prvosledových hlídek a krajské pořádkové jednotky. Jejich ukázka měla u diváků velký úspěch i při pátečním generálním nácviku. O tom v pátek i v sobotu svědčil potlesk obecenstva, kterým policisty odměnilo za jejich profesionální zákrok.

Na bezpečný příjezd i odjezd návštěvníků a účinkujících po oba dva dny dohlíželi pořádkoví a dopravní policisté, policisté z cizinecké policie a kolegové z Polska.

Více fotografií si můžete prohlédnou ve fotogalerii.
 
21. srpna 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem