Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policie ČR má nového generála

Do hodnosti brigádního generála byl dnes jmenován ředitel Útvaru rychlého nasazení. 

Prezident republiky Miloš Zeman dnes u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu jmenoval do generálské hodnosti ředitele Útvaru rychlého nasazení Libora Lochmana. Jmenování si služební funkcionář Policie České republiky převzal osobně přímo ve slavnostních prostorách Pražského hradu.

V roce 1996 se stal ředitelem Útvaru rychlého nasazení Policie České republiky. Mezi nejvyššími policejními manažery patří k těm, co nejdéle vykonávají stejnou pozici na témže útvaru. To se také pozitivně odráží na celkové připravenosti útvaru k plnění náročných úkolů, které útvar plní.

„Už úctyhodných 21 let Libor Lochman na pozici ředitele Útvaru rychlého nasazení dokazuje své osobnostní, profesní a hlavně manažerské kvality. Za tuto dobu si vybudoval přirozený respekt a jeho útvar dnes v porovnání s obdobnými útvary v Evropě či ve světě patří mezi absolutní špičku. Není tedy pochyb o tom, že je to člověk na svém místě a já mu gratuluji nejen k dnešnímu povýšení do generálské hodnosti, ale také za to, co v životě dokázal. Zároveň mu přeji mnoho dalších úspěšných let, během kterých bude svůj útvar posouvat ještě dál“, řekl policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý

Prezident republiky jmenuje policisty, vojáky i hasiče do generálských hodností dvakrát ročně. Kromě 28. října se tak děje 8. května. V aktivní službě u Policie České republiky je tak od dnešního dne celkem šest důstojníků v generálských hodnostech, kromě nově jmenovaného brig. gen. Libora Lochmana, je to dále policejní prezident generálmajor Tomáš Tuhý a brigádní generálové Martin Vondrášek, Jiří Komorous, Petr Petřík a Miloš Trojánek.

28. října 2017
kpt. Petr Habenicht
tiskový mluvčí, Policejní prezidium ČR

Odkazy do noveho okna

Pražský hrad (1)

Pražský hrad (1) 

Detailní náhled

Pražský hrad (2)

Pražský hrad (2) 

Detailní náhled

Pražský hrad (3)

Pražský hrad (3) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem