Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Předchozí policejní prezidenti

V souvislosti se vznikem Policie České republiky 21. června 1991 vzniklo 15. července 1991 Policejní ředitelství v čele s policejním ředitelem. Od 1. ledna 1993 se Policejní ředitelství přeměnilo na Policejní prezidium České republiky v čele s policejním prezidentem. 

Hodnost, titul, jméno a příjmení, funkční období Fotografie
plk. JUDr. František ZELENICKÝ

15. červenec 1991 - srpen 1992
 
 František Zelenický
plk. JUDr. Ivan VYLETA

1. září 1992 - 23. duben 1993
Ivan Vyleta 
plk. Mgr. Stanislav NOVOTNÝ

12. květen 1993 - 26. říjen 1994
Stanislav Novotný 
plk. Mgr. Oldřich TOMÁŠEK

1. leden 1995 - 6. srpen 1998
Oldřich Tomášek 
genpor. JUDr. Jiří KOLÁŘ

7. srpen 1998 - 15. srpen 2005
Jiří Kolář 
plk. Mgr. Vladislav HUSÁK

21. září 2005 - 31. březen 2007
Vladislav Husák 
genpor. Mgr. Oldřich MARTINŮ

29. květen 2007 - 31. prosinec 2010
Oldřich Martinů 
plk. Mgr. Petr LESSY

26. leden 2011 - 29. srpen 2012
 
Petr Lessy 
brig. gen. Mgr. Martin ČERVÍČEK

30. srpen 2012 - 6. leden 2014
Martin Červíček 
plk. Mgr. Petr LESSY

7. leden 2014 - 28. únor 2014
Petr Lessy 

 Grafické podklady zpracovali: nprap. Mgr. Vlastimil Starzyk a kpt. Mgr. Jiří Hamhalter.

vytisknout  e-mailem