Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

SOUTĚŽ

       Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, oddělení tisku a prevence vyhlašuje v návaznosti na vydání knížky „Policejní pohádky“ dne 9. dubna 2015 preventivně-vzdělávací výtvarnou soutěž zaměřenou na zásady bezpečného chování prostřednictvím tvůrčí činnosti dětí.

       Soutěž nabízí jedinečnou možnost, jak získat úžasnou publikaci „Policejní pohádky“, kterou policisté odmění vítěze soutěže spolu s dalšími prezentačními předměty, jako jsou omalovánky, pastelky či pexesa.

       BLIŽŠÍ INFORMACE NALEZNETE ZDE.


Jak získat „Policejní pohádky“
 
Knížka „Policejních pohádek“ je po zhruba tříměsíční existenci stále žádanější. Prakticky každodenně plní naše emailové schránky žádosti dalších a dalších zájemců, nejen z řad učitelů či knihovníků, ale také laické veřejnosti. Policejní pohádky se snaží získat pro své děti rodiče, prarodiče i další příbuzní.
 
Geometrickou řadou přibývají také velmi pozitivní reakce pedagogů, kteří už s knihou pracují. Policejní pohádky již mají své místo také v „pohádkové“ části webu, kde zájemci naleznou veškeré informace ke knize http://www.policie.cz/policejni-pohadky.aspx.
Velmi podobné „pohádkové“ fotografie dorazily z různých míst země po celostátním čtení „Policejních pohádek“ dne 26. 3. 2015. Policistky a policisté v uniformách drží v rukou stejnou, bohatě ilustrovanou knihu „Policejních pohádek,“ obklopeni pozorně naslouchajícími dětmi. Další fotografie pak zachycují identické bezprostřední reakce dětí po přečtení příběhů, v odpovědích na otázky spravedlivého Přemysla za každou z pohádek. Vše o celostátním čtení naleznete v odkazu http://www.policie.cz/clanek/cteni-napric-cr.aspx.
 
Jak knihu získat do domácí knihovničky?
 
A protože knihu zatím nelze koupit a zájem o ni je vskutku značný, nabízíme první možnost, jak knihu získat i pro děti nejen ve školách a školkách, ale i pro čtení doma. Knihu „Policejních pohádek“ získají děti, které zvítězí v tvůrčí soutěži.  Jaká díla je možné do soutěže zaslat, naleznete detailně, spolu se všemi dalšími soutěžními podmínkami na odkazu http://www.policie.cz/clanek/policejni-pohadky-soutez.aspx. Soutěž probíhá v termínu od 9. do 27. dubna 2015. Děti mohou zpracovat dle své fantazie pohádkové náměty, ztvárnit jak si představují policistu Honzíka, spravedlivého Přemysla nebo nakreslit, vymodelovat, vystříhat a slepit pohádkové situace či místa – policejní stanici či budovu soudu. Zapojit se mohou jak děti jednotlivých území Moravskoslezského kraje, tak děti z celé České republiky. „Policejní pohádky“ byly totiž distribuovány do všech krajských vědeckých knihoven, dále knihoven, které o ně požádaly. V rámci celostátního čtení byla kniha distribuována na zhruba 150 míst v celé zemi. Soutěžní díla autorů nepocházejících z Moravskoslezského kraje mohou soutěžící zaslat na adresu oddělní tisku a prevence Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.
 
Další možnost jak získat knížku „Policejních pohádek“ do domácí knihovničky je připravena pro návštěvníky Dne moravskoslezské policie 20. 6. 2015 v prostorách Slezskoostravského hradu. Podrobnější informace k této možnosti budou zveřejněny před samotnou akcí.
 
 
Aktuálně pokračuje distribuce „Policejních pohádek“ s pohádkovým Honzíkem a spravedlivým Přemyslem v rámci Moravskoslezského kraje. Kniha je distribuována na základě požadavku do škol, školek a individuálně do knihoven v Moravskoslezském kraji. Dotisk knihy, jež byl avizován v rámci republiky, není dosud k dispozici.
 
A namátkou ještě několik dalších reakcí pedagogů ze škol a školek
 
Dobrý den, ráda bych touto cestou velmi poděkovala za Vaši knihu s CD „Policejní pohádky.“ Dětem se ve všech třech třídách moc líbila, včetně CD, a pro učitelky se stala dobrým pomocníkem na přípravu práce s dětmi v oblasti dopravní výchovy, ředitelka MŠ Plzeň.
 
Chtěla bych Vám moc poděkovat za zaslání knížky. Přes víkend jsem ji přečetla a velmi se mi líbila. Myslím, že děti budou nadšené a hlavně se poučíme. Bylo by dobré, kdyby mohla vyjít ve větším nákladu a mohla být nabídnuta školám. Hodila by se nám jako společná četba. Ještě jednou děkuji, učitelka ZŠ Brno.
 
Dobrý den, jménem kolektivu mateřské školy Vám chceme poděkovat za knihu "Policejní pohádky". Kniha je velmi hezky a poučně napsaná a je nám téměř každodenním pomocníkem v integrovaných blocích se zaměřením na ochranu zdraví, přírody, věcí apod. Dětem se jednotlivé příběhy moc líbí, reagují i vlastními příklady, co by se mohlo stát, kdyby… jak se mají správně chovat v určitých situacích...Text je pro děti srozumitelný, také závěrečné shrnutí a otázky jsou vhodně zvoleny. Jsme si jistí, že knihu využijeme i v dalších letech pro další ročníky dětí. Situace, které popisujete v příbězích, budou aktuální pořád. Ještě jednou děkujeme, ředitelka MŠ Bruntálsko.
 
 
Zopakování informací k publikaci „Policejní pohádky“
 
Knížku „Policejních pohádek“ vydalo Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, díky podpoře Moravskoslezského kraje. Publikace obsahuje celkem 16 pohádek a příběhů. Dějem pak děti provede policista Honzík. V závěru pohádky zopakuje správné pravidlo soudce, spravedlivý Přemysl. Příběhy zahrnují časté protiprávní situace a dětem vhodnou formou přibližují zásady bezpečného chování či naopak upozorňují, jakého jednání se vyvarovat. Mezi příběhy tak lze nalézt téma sprejerství, pohřešování dítěte, násilné, majetkové i mravnostní trestné činnosti a další. Nezapomněli jsme ani na problematiku bezpečného pohybu na komunikacích či nebezpečí drog.
Autorem knihy je ostravský soudce Mgr. Roman Pokorný. Knihu ilustrovala paní Šárka Nogová. Uvnitř publikace děti naleznout také CD, obsahující všechny pohádky. Posluchačům je načetli policisté i soudce. Formát dětské knihy v rámci projektu „Policejních pohádek“ nebyl zvolen náhodou. Pohádkami a příběhy se snažíme děti co nejpřirozenějším způsobem seznámit s bezpečnostními zásadami. Kouzelné ilustrace i jednotlivé příběhy knížky vrací děti ovšem také ke čtení.

 
 
 
 

vytisknout  e-mailem