Pomáhat a chránit

Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Policejní mistrovství České republiky 2016

DOMAŽLICE – Policisté se utkali v celorepublikovém mistrovství v policejním víceboji. Jedenáctý ročník opět vyhrálo družstvo plzeňských policistů.

Ve dnech 3. – 5. května 2016 se ve školním policejním středisku Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v Domažlicích uskutečnilo Policejní mistrovství České republiky 2016 v policejním víceboji. Akci pořádalo ve vzájemné spolupráci Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje, odbor vzdělávání Policejního prezidia České republiky, Centrum sportu ministerstva vnitra, Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky a Sportovní klub policie školního policejního střediska Domažlice. Policejní víceboj je soutěž jednotlivců a čtyřčlenných družstev, zúčastnilo se celkem 48 policistů a policistek, z nichž bylo složeno 9 družstev. Soutěžící byli rozděleni do věkových kategorií muži do 30 let, muži 30 až 40 let a muži nad 40 let, ženy bez rozdílu věku. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách:

1. překážková dráha, kdy na soutěžící policisty čekalo přenesení dvou břemen o váze 15 kilogramů pro muže a 10 kilogramů pro ženy na vzdálenost 50 metrů, běh přes kladinu ve výšce téměř dvou metrů, skok přes příkop, zdolání dvoumetrové pevné bariéry, zdolání překážky z pneumatik a plížení ve výškově omezeném prostoru
  2. plavání – policisté museli skočit po nohou do vody a ze vzdálenější strany bazénu vyzvednout předmět ze dna, to vše v oděvu
  3. střelba za ztížených podmínek
  4. policejní kros, kdy policisté museli proběhnout téměř sedmikilometrovou trasu.

Mimo bazén museli být policisté předpisově vystrojeni a vyzbrojeni. Závod družstev spočíval v osmikilometrovém běhu velmi náročným terénem, při kterém soutěžící absolvovali střelbu ze služební zbraně, úkoly ze zdravovědy, topografie, matematiky a další náročné úkoly.

První místo mezi ženami obsadila Patricia Procházková z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, na druhém místě dozávodila Marcela Hloušková z Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje a na třetím místě Pavla Leníková reprezentující Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy.
     V kategorii mužů nad čtyřicet let se na prvním místě umístil Martin Dudešek zastupující policii Olomouckého kraje, na druhém místě PetrDragoun z Ústeckého kraje a na třetím místě Pavel Dvořák reprezentující barvy policie hlavního města Prahy.
     Kategorii mužů 30 až 40 let vyhrál stejně jako vloni plzeňský Vladislav Stach, na druhém místě se umístil olomoucký Jan Grmolenský a třetí skončil Karel Hrach z policejního prezidia.
     Na prvním místě mezi muži do 30 let se umístil Ondřej Petržela, policista Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, na druhém místě Miroslav Vítek z Ústeckého kraje a třetí místo zaujal Martin Růžička reprezentující policii Pardubického kraje.
     Vítězem Policejního mistrovství České republiky v jedenáctém ročníku policejního víceboje se stalo stejně jako vloni družstvo Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje ve složení Patricia Procházková, Vladimír Beránek, Vladislav Stach a Marek Melíšek, na druhém místě se umístilo družstvo Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje ve složení Jana Schubertová, Miroslav Vítek, Petr Mendl a Petr Dragoun a třetí místo obsadilo družstvo Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje ve složení Marcela Hloušková, Ondřej Petržela, Jan Grmolenský a Martin Dudešek. Blahopřejeme soutěžícím na stupních vítězů a děkujeme za účast všem ostatním!