Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Policejní akce s názvem „MARINA“

KARLOVARSKÝ KRAJ – V Aši a jeho okolí. 

V úterý dne 10. října 2017 v odpoledních a večerních hodinách proběhla v lokalitě města Aš a jeho okolí policejní akce s názvem „MARINA“, která byla zaměřena na problematiku odhalování nelegální migrace, kontrolu dodržování pobytového režimu cizinců na území České republiky, kontrolu pravosti a platnosti předkládaných cizozemských dokladů totožnosti a na další činnosti související s realizací zvýšených kontrolních a preventivních bezpečnostních opatření v souvislosti s aktuální migrační a bezpečnostní situací v Evropě.

Dvě desítky policistů z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, kromě tří nočních podniků, zkontrolovali i čtyři ubytovací objekty, ve kterých bývají ubytováváni převážně cizinci. V průběhu této akce policisté zkontrolovali celkem 103 osob, z toho 93 cizinců. Policisté se při kontrole ubytoven setkali i s cizinci, kteří na naše území přicestovali z více exotičtějších zemí, jako například z Bangladéše nebo Nepálu.

VIDEO Z AKCE

V průběhu akce byl policisty mimo jiné zjištěn slovenský doklad totožnosti, po kterém bylo vyhlášeno pátrání a byla vypátrána jedna, Interpolem hledaná, osoba. V osmi případech bylo zjištěno porušení zákona o pobytu cizinců na území České republiky, které policisté vyřešili uložením pokut v celkové výši 7.000,- Kč.

Policisté cizinecké policie budou i v dalším období nadále pokračovat v obdobných kontrolních a preventivních akcích, a to i na dalších místech Karlovarského kraje.

nprap. Kateřina Krejčí
12. 10. 2017

vytisknout  e-mailem