Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Podvody

České Budějovice - Některé osoby si myslí, že oklamou své zaměstnavatele nebo banky. 

Českobudějovičtí policisté z oddělení hospodářské kriminality objasnili dva případy podvodného jednání v regionu. V průběhu roku 2014, pravděpodobně 35 letá žena z Vysočiny, jako zástupkyně jedné nebankovní společnosti, v rozporu s povinností koncem týdne odevzdávat svěřené finanční prostředky, toto neprovedla, taktéž si ponechávala peníze převzaté od klientů, které nevyúčtovala. Společnosti tímto jednáním způsobila škodu převyšující 403 000 korun.

Dále ze svého postavení, vylákala na předchozích žadatelích podpisy jich předložených smluv, které vydávala za smlouvy uzavírané za účelem poskytnutí slev na splátkách. Též bez vědomí těchto klientů využila znalosti jejich osobních údajů, které uváděla do smluv a pak svému zaměstnavateli předkládala jako pravé, kdy si takto získané finanční prostředky ponechala pro svou potřebu a společnosti způsobila škodu nejméně 112 000 korun.

Kriminalisté včera žena předali usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci přečinu Podvod a Zpronevěra. Její trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Druhý případ podvodného jednání má pravděpodobně na svědomí 27 letý mladík z Českobudějovicka, který v srpnu loňského roku, uzavřel v jedné bance smlouvu o stavebním spoření na poskytnutí překlenovacího úvěru ve výši půl milionu. K žádosti předložil nepravdivé potvrzení zaměstnavatele o svém pracovním poměru, kdy po ověření údajů byla žádost zamítnuta a peníze neposkytnuty. I tento mladý muž si včera převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci přečinu Podvod.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

10. března 2016

vytisknout  e-mailem