Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Podvodník okradl důvěřivou ženu

KLADENSKO – Pod záminkou prodeje brambor ji nejen podvedl, ale také odcizil další peníze. 

Policisté obvodního oddělení ve Stochově nyní prošetřují případ podvodného jednání, kterého se dopustil zatím neznámý pachatel svým lstivým jednáním vůči šestašedesátileté ženě ve Stochově.

Ve čtvrtek 2. listopadu 2017 oznámila poškozená žena na místní policejní služebnu, že byla podvedena neznámým mužem při prodeji brambor téhož dne v době od 12.00 do 13.00 hodin. K danému skutku došlo tím, že pachatel využil své lsti a důvěřivosti ochotné ženy. Pod smyšlenou legendou o předem sjednaném prodeji brambor pro její sousedku, která v daném okamžiku není doma a nemůže si objednané brambory odebrat si pachatel získal důvěru této ženy.  Z těchto důvodů  žena v dobrém úmyslu vypomoci sousedce i prodejci vyhověla této žádosti  o převzetí brambor pro sousedku a  dále požádala muže o brambory i pro sebe. Za oba pytle uhradila prodejci  finanční hotovost ve výši 2 200,-Kč za údajných 200 kg brambor.  K uložení těchto těžkých pytlů pustila poškozená  muže do svého bytu.  Podvodník při manipulaci s pytlem brambor ovšem využil této situace a v nestřeženém okamžiku odcizil ženě z hrnku v kuchyňské lince finanční hotovost ve výši 4 000,-Kč. Dále bylo zjištěnok že v pytlích se nenachází 200 kg brambor, ale pouze 50 kg, čímž vznikla další škoda, a to ve výši 1 650,-Kč. Škoda celkem činí 5 650,-Kč.

Policisté v současné době tento případ prošetřují  jako podezření z trestného činu podvodu a po podvodníkovi pátrají. Za své protiprávní jednání hrozí pachateli maximální trest odnětí svobody ve výši 2 roky.

Policie dále vyzývá občany, kteří ve Stochově spatřili podezřelého muže s vozidlem, který ve Švermově  ulici před domem manipuloval s pytli brambor a komunikoval s poškozenou ženou a mohli by poskytnout informace k popisu muže nebo vozidla, aby se dostavili na místní policejní služebnu nebo zavolali na linku 158. Dále policisté vyzývají občany, kteří se stali obětí tohoto podvodníka při koupi brambor a nebo byli také osloveni ke koupi, aby poskytli informaace na nejbližší policejní služebnu. Není vyloučeno, že podvodník se svého protiprávního jednání dopouští i v jiných městech.

Policisté územního odboru Kladno opět upozorňují občany, aby byli velmi obezřetní a dávali si pozor na cizí osoby, které je osloví na ulici. Podvodníci a zloději umí využít dané situace a pod smyšleným příběhem si získají pozornost a důvěru občanů za účelem obohatit se ve svůj prospěch.

Policisté dále upozorňují občany, převážně seniory, aby nepouštěli do svého obydlí  žádné cizí osoby a to, ať už se vám představí jako údržbáři, montéři, asistenti nebo zástupci různých firem a společností. Každý člověk, který zazvoní u vašich dveří a jde vám nabídnout, jakékoliv zboží nebo snížení elektřiny, plynu, vody a nebo zaručenou výhru ze soutěže, je vždy podezřelý.

Nebuďte důvěřiví, neboť ve většině případů tito nečekaní návštěvníci vás oloupí, podvedou a někdy mohou ublížit i na zdraví.  

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

3. listopadu 2017

vytisknout  e-mailem