Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Podvod na internetu

J.Hradec – Nová Bystřice – Nemá Apple Iphone 7 ani 13 000 korun.(Hlasová schránka 974 233 113) 

Další podvod spáchaný prostřednictvím na internetového portálu řeší tentokrát policisté z obvodního oddělení  Nová Bystřice. Dosud neznámý pachatel  nabízel  v měsíci  srpnu 2017 k prodeji mobilní telefon APPLE IPHONE 7 red 128 GB, za částku 13 000 korun. Na tento inzerát zareagovala poškozená z Novobystřicka a zaslala požadovanou finanční hotovost na účet, který pachatel uvedl.  Jakmile od poškozené pachatel částku 13 000 korun obdržel, přestal se ženou komunikovat. Zaplacené zboží jí doposud  nezaslal a rovněž ani  nevrátil finanční hotovost za mobilní telefon.

Jindřichohradecká policie opět doporučuje:Občané pokud se rozhodnete  pro koupi prostřednictvím internetového portálu, je vhodné nezasílat peníze předem, ale až na základě dobírky při převzetí požadované zásilky. Je potřeba si uvědomit, že ani tehdy však nemáte jistotu, že je v balíčku opravdu zboží, za které jste zaplatili! Rovněž  je dobré vyhledat časový úsek po který je prodejce zaregistrován na příslušném inzertním portálu. Jestliže dojde ke stížnostem občanů na neseriózního inzerenta, tak správce portálu ukončí možnost obchodování danému prodejci.

Podvody páchané prostřednictvím internetu  mají vzestupnou tendenci, jejich zadokumentování je velmi složité, rovněž tak je nelehký úkol policie, aby pachatele této trestné činnosti vypátrala a v rámci úkonů trestního řízení i obstarala důkazní materiál, který jej  z jeho páchaných  skutků usvědčí.

por. Mgr. Bc. Hana Millerová, jh.pis@pcr.cz

21. září 2017

vytisknout  e-mailem