Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Podpis memoranda mezi CZ.NIC a NCOZ

Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV plk. Michal Mazánek a výkonný ředitel sdružení CZ.NIC Ondřej Filip podepsali ve středu 15. února 2017 memorandum, které má posílit důvěru a spolupráci mezi veřejností, soukromým sektorem a státní správou v oblasti internetové bezpečnosti. 

Vznik memoranda byl motivován především společným zájmem o ochranu dětí a mládeže před trestnou činností a snížení výskytu dětské pornografie a dalšího nezákonného jednání ohrožujícího uživatele Internetu především z řad dětí.

Sdružení CZ.NIC, především speciálně vyškolení analytici z Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ, budou prostřednictvím linky pro hlášení nezákonného obsahu získávat a vyhodnocovat podněty ohledně protiprávního a nevhodného obsahu v síti Internet a předávat pouze ty podněty, které budou vykazovat známky trestné činnosti,“ řekl u příležitosti podepsání memoranda ředitel NCOZ plk. Michal Mazánek.

Součástí spolupráce obou subjektů, která je částečně podporována Evropskou komisí v rámci programu Connecting Europe Facility a realizována v rámci projektu Safer Internet, bude rozvoj aktivit týkajících se vyhodnocování podnětů na nezákonný  a nevhodný obsah umístěný na Internetu.

„Internetové bezpečnosti se na národní i mezinárodní úrovni věnujeme již od roku 2008. Rozšířením našich aktivit o spolupráci s Národní centrálou proti organizovanému zločinu chceme přispět k podpoře bezpečnějšího internetového prostředí také pro dětské uživatele,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
16. února 2017

vytisknout  e-mailem