Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Pobodaný cizinec skončil v nemocnici - aktualizace

Napadení cizince šetří pražská „mordparta“ 

Pražská policie třetím dnem usilovně pátrá po dvou násilnících, kteří v sobotu ráno napadli v ulici Kodaňská v Praze 10 jedenačtyřicetiletého cizince syrského původu. Napadený muž skončil s bodným poraněním břicha v nemocnici.

Vzhledem k okolnostem si případ převzali kriminalisté 1. oddělení krajského ředitelství policie, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví dle § 145/1,2f) trestního zákoníku ve stádiu pokusu dle § 21/1)trestního zákoníku.

S ohledem na závažnost celého případu nebude v tuto chvíli policie poskytovat žádné další informace.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová – 1. února 2016

Pátrání:

V souvislosti s již zmíněným případem rasově motivovaného útoku detektivové pátrají po dvojici útočníků světlé pleti ve věku od 20 do 26 let. Oba hledaní mají s největší pravděpodobností modré oči a hovoří česky bez jakéhokoli přízvuku. V době napadení měli podle dostupných informací vyholené hlavy a hladce oholené tváře.
Na základě výpovědi poškozeného se kriminalistům podařilo vytvořit identikit jednoho z hledaných násilníků a to útočníka s nožem. Výstižnost identikitu je zhruba 85 procentní. Policie tak má v tuto chvíli mnohem detailnější popis muže:

  • cca 190 až 195 centimetrů vysoká, svalnatá, sportovní postava s mohutnými kulatými zády a svaly na ramenou
  • vyholená hlava po stranách (temeno hlavy ukryté v kapuci)
  • světlé nevýrazné obočí, rovný nos
  • blíže neurčené tetování na krku
  • maskáčová bunda s kapucí s barevnějším tzv. německým maskáčovým vzorem

Kriminalisté se touto cestou obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po hledaném útočníkovi a jeho spolupachateli. Vzhledem k závažnosti případu a nebezpečnosti obou násilníků policie v žádném případě nedoporučuje občanům, aby se snažili hledané muže sami kontaktovat či zadržet. Informace vedoucí ke ztotožnění hledané dvojice a jejich dopadení přijmou operátoři tísňové linky 158 nebo policisté kterékoli policejní služebny.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová - 2. února 2016

 

Odkazy do noveho okna

Identikit

Identikit 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem