Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Oznamování ubytovaných cizinců ubytovatelem

Oznamovat ubytované cizince může ubytovatel elektronickou poštou podle § 102 odst. 2 písm. c) zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.  Tato činnost je řízena instrukcí ředitele Ředitelství služby cizinecké policie a vyžaduje registraci ubytovatele.

Ubytovatelé, kteří již data zasílali prostřednictvím E-mailu před novelou zákona a mají přidělen IDUB (identifikátor ubytovatele), mohou pokračovat v oznamování dosavadním způsobem za dodržení podmínek uvedených v novele zákona 326/1999 Sb. Jedná se především o rozšíření počtu oznamovaných položek o číslo víza, účelu pobytu a místo bydliště cizince.  

Nemá-li ubytovatel přidělen IDUB je nutná registrace.
Pokud došlo ke ztrátě IDUB, ubytovatel vyplní registrační formulář jako u běžné registrace a do poznámky uvede: "Žádám o zaslání ztraceného IDUB".

 

Postup při registraci:

 1. Ubytovatel vyplní elektronický formulář a tento následně vygeneruje jako soubor ve formátu PDF a postupuje podle pokynů na obrazovce.
   
 2. Vygenerovaný soubor ve formátu PDF ubytovatel vloží jako přílohu do internetové elektronické zprávy (e-mailu), kterou:
  •  podepíše elektronickým podpisem podle zákona č. 227/2000 Sb., o elektronickém podpisu a o změně některých dalších zákonů (zákon o elektronickém podpisu), ve znění pozdějších předpisů, a
  •  odešle vygenerovaný soubor ve formátu PDF internetovou elektronickou poštou (e-mailem) na adresu : ubytovani@pcr.cz .
    
 3. Ubytovatel vyčká na odpověď Ředitelství služby cizinecké policie, ve které bude sdělen identifikátor ubytovatele nutný k další komunikaci a potřebné pokyny pro plnění povinnosti oznamovat ubytované cizince ubytovatelem.

 

Použití miniaplikace Ubydata_19b.xls (Ubydata_19b.ods)

Ředitelství služby cizinecké policie dává volně k užívání miniaplikaci Ubydata_19b.xls (Ubydata_19b.ods). Tato miniaplikace na principu tabulkového dokumentu se skripty umožňuje korektní vkládání dat, provedení kontroly dat a vytvoření exportem UNL soubor s daty. Miniaplikaci je možno stáhnout v sekci  SOUBORY KE STAŽENÍ.  Dne 07.09.2016 vystavena nová verze Ubydata_19b, která  reaguje na problémy se zadáním položky datum ve Windows 10.

POZOR! Dříve používané verze miniaplikace již nesplňují požadavky novely zákona 326/1999 Sb.  ze dne 18.12.2015 a proto je nutné nahradit novou verzí Ubydata_19b.

Nezapomeňte si v průběhu ledna 2017 změnit na 1. listu (Ubytovatel) položky "Období OD:" na 01.01.2017 a "Období DO:" na 31.01.2018. Jinak Vám Excel nebo OpenOffice neumožní vkládat data „pobyt od“ a „pobyt do“ do tohoto intervalu.

 

 

sekce

popis obsahu
AKTUALITY nejnovější informace k problematice oznamování ubytování cizinců ubytovatelem
DOKUMENTY písemnosti k problematice oznamování ubytování cizinců ubytovatelem
SOUBORY KE STAŽENÍ pracovní pomůcky, uveřejněné číselníky
NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY (FAQ) odpovědi na často kladené dotazy k problematice oznamování ubytování cizinců ubytovatelem
KONTAKTY kontakty na pracovníky podpory k problematice oznamování ubytování cizinců ubytovatelem

 

 

 

vytisknout  e-mailem