Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Řidič se vydával za svého bratra

PŘÍBRAMSKO - Kriminalisté minulý týden obvinili 40letého muže z přečinu poškození cizích práv v jednočinném souběhu s mařením výkonu úředního rozhodnutí. 

V loňském roce ho policejní hlídka zastavila během jednoho týdne hned dvakrát. V obou případech při silniční kontrole nepředložil žádný průkaz totožnosti a při lustraci v databázích policistům uvedl jinou totožnost. Použil identifikační údaje svého vizuálně podobného bratra, se kterým se již řadu let nestýká. Zamlčel svou pravou totožnost, protože se chtěl vyhnout trestnímu stíhání za porušení zákazu řízení. Netušil, že jeho bratr ho má uložen také. Až při soudním řízení se ukázalo, že je stíhán nepravý člověk, a že byly zneužity jeho osobní údaje.

Muž se navíc bude zpovídat i z přečinu podílnictví, protože na sebe převedl motocykl v hodnotě 40 tisíc korun, ačkoli si byl vědom, že pochází z trestné činnosti. Dopravní prostředek převzal v podzemních garážích v Praze za mnohem nižší cenu, navíc bez dokladů, registrační značky a s rozlomenou spínací skříňkou. Poté ho uschoval v garáži v jedné obci na Příbramsku. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody v délce až čtyř let.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí
P ČR Příbram
17. březen 2017

vytisknout  e-mailem