Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Opilý muž řídil přes zákaz řízení

ORLICKOÚSTECKO – Pod vlivem alkoholu skončil s autem na střeše. 

Foto PČRFoto PČRTo, že alkohol za volant nepatří a navíc usednout za něj a řídit přes vyslovený zákaz řízení, s tím si patrně hlavu nelámal třicetiletý muž z Králicka.

V sobotu 9. září 2017 o půl druhé odpoledne se mu jeho jednání při jízdě obcí Červená Voda nevyplatilo. Řidič jedoucí v osobním vozidle značky Škoda Felicia zřejmě nepřizpůsobil v levotočivé zatáčce rychlost jízdy, s vozem přejel do protisměru a dále mimo komunikaci, kde narazil do dřevěného porostu. Náraz vůz přetočil na střechu. Řidič po havárii z místa odešel, aniž by celou událost řešil. Bezprostředně poté byl naštěstí nezraněný kralickými policisty vypátrán. Jelikož měli podezření, že řídil pod vlivem alkoholu, provedli u něho dechovou zkoušku na alkohol s naměřenou hodnotou 2,81 promile alkoholu v dechu.

Škoda na felicii byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun.

Policisté prověřováním havárie zjistili, že řidič má Okresním soudem v Ústí nad Orlicí uložen trest zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel až do února roku 2021. Ještě ten den zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

11. září 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem