Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Opilému byla silnice malá

ORLICKOÚSTECKO – Řidič v Bystříčku moc bystrý nebyl. 

Foto PČRFoto PČRTo, že alkohol za volant nepatří, ví každý řidič dopravního prostředku, ne však každý se tím řídí a podle toho pak vypadají následky jízdy právě pod vlivem alkoholu.

Třiadvacetiletý řidič cizí státní příslušnosti jedoucí včera krátce po půlnoci u obce Bystříčko v osobním vozidle značky Fiat Brava nezvládl na rovném a přehledném úseku řízení vozu, najel na pravou krajnici a dále do silničního příkopu, kde po ujetí několika desítek metrů zastavil. Dopravní policisté dohlížející na dodržování zákona o silničním provozu řidiče na místě zastihli uvnitř auta. Jelikož měli podezření, že před jízdou pil alkoholické nápoje provedli u něj dechovou zkoušku, která byla s naměřenou hodnotou 1,82 promile alkoholu v dechu. Řidič se při havárii naštěstí nezranil. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a pro závady na fiatu osvědčení o jeho registraci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 17 tisíc korun.

Ještě ten den jsme proti řidiči zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až jeden rok odnětí svobody.

15. srpna 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem