Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Operace TRIP

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu, sekce organizovaného zločinu, odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace, v uplynulých dnech provedli operaci s krycím názvem TRIP, která se týkala převozů nelegálních migrantů přes několik evropských zemí do Spolkové republiky Německo. 

Prověřování celé trestní věci probíhalo v úzké policejní a justiční spolupráci s kolegy z Rakouska, Německa, Slovenska a Maďarska. Pozornost detektivů se soustředila na mezinárodní organizovanou skupinu osob, která měla nejméně od měsíce května 2015, za úplatu ve výši cca 500 až 1000 EUR za jednu osobu, organizovat převozy nelegálních migrantů z výchozích zemí Sýrie a Afghánistánu přes území Maďarska, Slovenska a České republiky do cílové země, kterou byla Spolková republika Německo.

Během realizace, která se uskutečnila ve dnech 13. a 14. června 2017 na území hlavního města Prahy, došlo k obvinění celkem 4 osob. Tři občané České republiky a jeden Egypťan jsou stíháni pro zločin organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice podle ustanovení § 340 odst. 1, odst. 3 písm. a) trestního zákoníku. V případě pravomocného odsouzení hrozí všem obviněným tresty odnětí svobody od dvou do osmi let.

Dne 15. června 2017 rozhodla soudkyně Okresního soudu v Lounech o vzetí obviněného Egypťana do vazby. Věc je dozorována Okresním státním zastupitelstvím v Lounech.


plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
30. června 2017

vytisknout  e-mailem