Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Opatření v souvislosti s kontroverzní divadelní hrou

BRNO: Antikonfliktní tým zasahoval. 

28.05.2018 Shrnutí:

Zjištěná podezření na protiprávní jednání

Na výzvu policistů z Antikonfliktního týmu opustilo divadlo celkem 26 osob. Všichni budou oznámení správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku. Po našem vyzvání se dodatečně policistům přihlásila herečka, která uvedla, že došlo k jejímu kontaktu s jednou z protestujících divaček. Neutrpěla při něm žádná zranění a věc by bez naší výzvy ani nehodlala řešit. Tuto dodatečně oznámenou záležitost kvalifikujeme jako přestupek proti občanskému soužití.

Postup policie na místě

Proběhlo několik schůzek s vedením divadla, které si bylo vědomo kontroverznosti představení i toho, kdo si na něj pořídil vstupenky. Po zkušenosti ze čtvrtečního představení byly nastaveny jasné mantinely, jak se mají případné divácké protesty řešit. V divadle podle oznámení nedocházelo k ničení majetku ani napadání osob. V momentě, kdy zástupce pořadatelské služby deklaroval, že nejsou schopni protestující zvládnout, policisté z Antikonfliktního týmu věc vyřešili.

por. Pavel Šváb, 28.05.2018

Oznámená shromáždění proběhla bez komplikací. V průběhu představení jsme byli požádáni pořadatelskou službou a vedením divadla o asistenci. Někteří diváci opakovaně porušovali návštěvní řád a pořadatelská služba nedokázala vlastními silami  zvládnout situaci.  Tu vyřešili během několika okamžiků policisté z Antikonfliktního týmu. Diváci byli ztotožněni a budou oznámeni pro podezření z přestupku správnímu orgánu. Nikdo nebyl zadržen. Kriminalisté budou ještě analyzovat dostupné videozáznamy, zda případně nedošlo k dalšímu protiprávnímu jednání.

por. Pavel Šváb, 26.5. 2018

vytisknout  e-mailem