Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Opakovaně kradl

CHEBSKO – Skončil ve vazební věznici. 

Dne 3. října 2017 policisté z Územního odboru Cheb zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Chebska pro podezření ze spáchání pokračujících přečinů Krádež, Poškození cizí věci a přečinu Porušování domovní svobody.

Trestných činů se měl muž dopustit tím, že v noci z 10. na 11. září 2017 za užití násilí vnikl do osobního vozidla v Chebu. Po prohledání vnitřních prostor z vozidla odcizil elektroniku a svazek klíčů. Celkovou škodu způsobil v částce přes 10 000 korun. O čtyři dny později muž klíče využil ke vniknutí do obytných prostor podle popisků na klíčích. Z bytu odcizil televizor a anténu v celkové hodnotě 6 000 korun. Za užití násilí vnikl bytem do provozovny, ve které odcizil finanční hotovost i dárkové poukazy. V provozovně způsobil škodu nepřevyšující 800 korun.
V trestných činech muž pokračoval tím, že v noci na 17. září 2017 za užití násilí vnikl do zaparkovaného vozidla v Chebu. Po jeho prohledání z něho odcizil různé druhy pracovního nářadí a klíče v celkové hodnotě převyšující 18 000 korun.

Muž v noci z 25. na 26. září 2017 za užití násilí vnikl do dvou kadeřnictví v Chebu, ve kterých odcizil finanční hotovost, kadeřnické potřeby a příslušenství k modeláži nehtů. Celková škoda, kterou tímto způsobil, převyšuje 80 000 korun.

V posledním případě se muž na začátku měsíce října 2017 vloupal do restaurace v Chebu společně s čtyřicetiletým mužem z Chebska. Z restaurace muži odcizili pivní sudy, láhve alkoholu, elektroniku, ale i mražené potraviny. Škoda, kterou tímto způsobili, převyšuje 25 000 korun. Dvojici mužů policisté zadrželi přímo při páchání trestné činnosti a oba muže zadrželi. Policisté zahájili trestní stíhání čtyřicetiletého muže pro podezření z přečinů Krádež a Poškozování cizí věci.

Oba muži se trestných činů dopustili i přesto, že v posledních třech letech byli soudem potrestání za stejný čin.

Dne 2. října 2017 policisté podali podnět státnímu zástupci k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soudce rozhodl v případě dvaačtyřicetiletého muže o umístění do vazby. Policisté muže převezli do vazební věznice. Druhý muž je vyšetřován na svobodě.

V případě prokázání viny hrozí dvaačtyřicetiletému muži trest odnětí svobody jeden až pět let, druhému muži šest měsíců až tři roky.

prap. Bc. Daniel Dvořák
5. 10. 2017

vytisknout  e-mailem