Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Okrskářem roku 2017 se stal policista z Turnova

KRAJ - Na Krajském ředitelství policie Libereckého kraje byl v pondělí 11. prosince vyhlášen nejlepší Okrskář roku 2017. Vítězem se stal Jan Horáček z OOP Turnov. 

V pondělí 11. prosince 2017 se konalo v prostorách Kavárny Pošta Krajského ředitelství policie Libereckého kraje slavnostní vyhlášení vítěze již čtvrtého ročníku projektu "Okrskář roku". Soutěž uspořádal Odbor služby pořádkové policie Libereckého kraje a i v tomto ročníku nad ní převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Kromě Jižní Moravy tento projekt nikde jinde v České republice není.6

Slavnostního vyhlášení se zůčastnili čestní hosté ředitel služby pořádkové policie Policejního prezidia České republiky plk. Ing. doc. Martin Hrinko, Ph.D. MBA a hejtman Libereckého kraje. Pozvání také přijali členové hodnotící komise, která se skládala nejen z policistů, ale i ze starostů měst a obcí, a poslance a zároveň primátora města Jablonce nad Nisou Ing. Petra Beitla.

Úvodního slova se ujal ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pan plk. Mgr. Vladislav Husák, poděkoval za účast v soutěži a zhodnotil její průběh. Ocenil znalosti a vědomosti všech soutěžících a popřál jim hodně úspěchu do další práce. Dále uvedl, že cílem tohoto projektu je prioritně snaha o intenzivnější kontakt  s občany přímo v terénu, kteří se tak budou moci v případě potřeby obrátit na policistu, kterého znají. Poslední čtyři roky ukázaly, že v projektu došlo ke kvalitativnímu posunu.

Hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta v úvodu poblahopřál všem policistům, kteří se soutěže zúčastnili, ocenil jejich práci, které si velmi váží a byl by rád, kdyby se tato soutěž v budoucnu rozšířila a osvědčila i v dalších krajích. Velmi kladně hodnotil spolupráci policistů s místními samosprávami, která je dle jeho slov potřebná a je na velmi dobré úrovni.

V letošním roce se soutěže  zúčastnilo celkem 32 policistů a policistek z celého Libereckého kraje. Do užšího finále bylo vybráno 10 policistů.

Umístění nejlepších:

1. místo  - pprap. Jan HORÁČEK - OOP Turnov 2

2. místo - prap. Zdeněk SLOVÁK - OOP Doksy

3. místo - prap. Filip DAREBNÝ - OOP Jablonec nad Nisou10

 

Vítězný okrskář pprap. Jan Horáček, který slouží u Policie ČR již 7 let k ocenění uvedl:
"Soustředíme se na to pomáhat obyčejným lidem. Není to jen čistě moje zásluha, ale je to práce i mých kolegů".

Z rukou vítěze loňského Okrskáře 2016 nprap. Ladislava Křemena z OOP Žandov si převzal putovní pohár.

Členové komise samosprávy se rozhodli udělit speciální cenu za vynikající práci na úseku prevence jednomu ze zúčastněných okrskářů, kterou získal:

pprap. František Kaletus z OOP Žandov.

Závěrečné slovo patřilo řediteli služby pořádkové policie plk. Ing. doc. Martinu Hrinkovi, Ph.D. MBA, který sdělil, že je moc rád, že takový projekt vznikl. Okrskářská činnost je dle jeho slov ta prastará policejní pravá činnost. Policista je schopen mít přehled o kriminalitě ve svém území, má mít zodpovědnost k tomuto území, umí komunikovat s lidma, znát veškeré kriminálně závadové osoby a měl by vědět, kde jaké nebezpečí číhá v  rámci jeho okrsku. Všem policistům popřál za jejich dobrou práci a popřál jim mnoho úspěchů v další činnosti.


11. 12.2017
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem