Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Obviněn ze 4 trestných činů

SOKOLOVSKO – Má na svědomí nejméně devět skutků. 

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 31 letého muže ze Sokolovska, kterého obvinili ze spáchání pokračujících přečinů Krádež a přečinů Výtržnictví, Poškození cizí věci a Porušování domovní svobody.

Tohoto jednání se měl obviněný muž dopustit v období od začátku července do konce září v Chodově. Výtržnictví se měl dopustit na začátku měsíce července, kdy po předchozí slovní rozepři vytáhl z kapsy šroubovák a vyhrožoval usmrcením o čtyři roky staršímu muži. Následně na něj měl skočit a udeřit ho do obličeje.

Nejméně v osmi případech měl vniknout v panelových domech do vestibulů, do skřínek v mezipatrech nebo do sklepních kójích. Tyto prostory měl jen prohledat a odcizit z nich například horské kolo, náhradní díly na motocykl, dětský kočárek nebo vánoční umělé stromečky i se stovkou kusů vánočních ozdob. V některých případech prostory jen prohledal a nestačil nic odcizit, protože byl vyrušen nájemníky domu.

Odcizením věcí a poškozením dveří při vloupání způsobil škodu kolem 48 tisíc korun. Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Během dnešního dne bude rozhodovat soudce zda obviněného muže pošle do vazební věznice.

V posledních třech letech byl Okresním soudem obviněný muž odsouzen a potrestán mimo jiné za přečin Krádež. V případě odsouzení mu tak hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Kateřina Krejčí
6. 10. 2017

vytisknout  e-mailem