Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Objasnění sériových „vloupaček“ pokračuje

ORLICKOÚSTECKO – Mladík si i přes odsouzení nedal říci a majetek si neoprávněně přivlastňoval dál. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRKoncem minulého měsíce jsme vás informovali o případu sérií vloupání, kterého se patrně dopouštěl osmnáctiletý muž z České Třebové ve městě jeho trvalého pobytu, více si můžete přečíst zde.  

Mladý muž předešlé střety se zákonem zřejmě bral na lehkou váhu a v majetkové trestné činnosti měl pokračovat dál. Českotřebovským policistům a orlickoústeckým kriminalistům se podařilo objasnit dalších devět případů, jejichž rukopis odpovídal stylu již odsouzeného muže. Tentokrát v objektech a zaparkovaných vozidlech v České Třebové a okolí měl odcizit doklady, platební karty, peněženky s finanční hotovostí, valuty, elektroniku, hodinky, oblečení, cigarety a klíče. Způsobená škoda jde do desetitisíců korun. Nezákonného jednání se údajně dopustil i přes to, že byl rozhodnutím soudu odsouzen k trestnímu opatření odnětí svobody na 10 měsíců podmíněně.

Po sdělení obvinění z přečinů porušování domovní svobody, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podal komisař prostřednictvím státního zástupce návrh na vzetí obviněného muže do vazby. Soudce Okresního soudu v Ústí nad Orlicí návrh akceptoval a jeho trestní stíhání bude probíhat ve vazební věznici.

22. prosince 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem