Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Oběd domů nedovezla

ORLICKOÚSTECKO – Řidička se plně nevěnovala řízení a s autem skončila na boku. 

Foto PČRFoto PČRKaždý řidič zažil situaci, kdy za jízdy jeho pozornost měl snahu odvést například ve vozidle létající hmyz, různé potřeby spolujedoucích dětí nebo spadnutí převážené věci. Přesně to se včera stalo devětačtyřicetileté řidičce osobního vozidla Ford Mondeo na silnici mezi Chocní a Hemžemi.

Krátce před polednem se žena zřejmě dostatečně nevěnovala řízení vozu, při jízdě se měla ohnout k sedadlu spolujezdce, aby urovnala padající jídlonosiče a přitom strhla řízení vlevo. Následně s vozem najela v protisměru do silničního příkopu, kde se střetla s betonovým mostkem. Náraz Ford převrátil na bok a zůstal stát na komunikaci. Řidička utrpěla lehké zranění, se kterým byla převezena k lékařskému ošetření do nemocnice, odkud byla ještě ten den propuštěna. Po provedené prohlídce jsme od vozu pro závady způsobené nehodou zadrželi osvědčení o registraci vozidla. Dechová zkouška na alkohol byla u ženy negativní. Škodu jsme předběžně vyčíslili na 85 tisíc korun.

Na závěr můžeme všem řidičům doporučit, aby si před jízdou zajistili všechny přepravované věci tak, aby neodváděly jejich pozornost od řízení. V rámci bezpečnosti je lepší jakýkoliv vzniklý problém řešit mimo jízdu. V opačném případě byste nemuseli mít tolik štěstí jako uvedená řidička a následky by mohly být daleko větší.

3. srpna 2017
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem