Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

O víkendu řídili dva muži stejné vozidlo

KLATOVY - První měl test pozitivní na amfetamin i konopí a nevlastní řidičský průkaz. Druhý byl též pod vlivem konopí a mařil výkon rozhodnutí. 

      V Klatovech policisté kontrolovali řidiče vozidla na ulici Voříškova v sobotu 23. ledna tohoto roku. Jednadvacetiletý muž z Klatovska jel s vozidlem tovární značky Peugeot 306 v 0.25 hodin. Na výzvu policistů se muž podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem. Provedený test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amfetamin, metamfetamin a konopí. Policisté zjistili, že muž nevlastní řidičské oprávnění. Muž byl převezen k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu.

Muž je podezřelý ze spáchání několika přestupků.

 

      V neděli 24. ledna tohoto roku byl ve 14.15 hodin zastaven řidič vozidla tovární značky Peugeot 306 v ulici Masarykova. Místní 27letý muž při kontrole předložil doklady k vozidlu a občanský průkaz. Podrobil se dechové zkoušce, která byla negativní. Policisté zjistili, že muž má podle rozhodnutí Městského úřadu v Klatovech uložen trest a nesmí řídit motorová vozidla od měsíce února 2015 po dobu 18 měsíců. Dále se řidič podrobil testu, zda není ovlivněn omamnou nebo psychotropní látkou a tento byl pozitivní na konopí. Muž souhlasil i s lékařským vyšetřením a byl převezen do zdravotnického zařízení a byl proveden i odběr krve a moči.

Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

 

nprap. Ladmanová Dana

25. 1. 2016

 

 

 

vytisknout  e-mailem