Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

O nás

Informace o Krajském ředitelství policie Jihomoravského kraje 

 

 TÍSŇOVÁ VOLÁNÍ PRO CELÉ ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY

158 - Policie ČR
155 - Záchranná služba
150 - Hasičský záchranný sbor ČR
156 - Městská policie
112 - Jednotné evropské číslo tísňového volání

Jihomoravský kraj se rozkládá v jihovýchodní části České republiky při hranicích s Rakouskem a Slovenskem na 719 555 hektarech. V kraji žije přibližně 1 140 000 obyvatel (data jsou aktuální k roku 2011).  Výhodou kraje je vynikající dopravní dostupnost a strategická poloha na křižovatce transevropských silničních a železničních dálkových tras, které jsou důležitými tepnami spojujícími západní Evropu s východní, severní a jižní.

Hlavní metropolí jižní Moravy je Brno, druhé největší město České republiky. Žije zde trvale téměř 400 000 lidí, po Praze je druhým největším městem v České republice, mnoho lidí dojíždí do Brna za studiem, prací nebo zábavou.
 
Město Brno se řadí mezi velké průmyslové aglomerace, je střediskem podnikatelských aktivit, významným dopravním uzlem, obchodním, kulturním, turistickým a společenským centrem regionu.
V Brně sídlí Nejvyšší a Ústavní soud ČR, Nejvyšší státní zastupitelství ČR. K rozvoji turistického ruchu přispěla sedmdesátiletá tradice mezinárodních veletrhů.
 
Do působnosti  Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje spadá celkem šest územních odborů více viz sekce kontakty, na těchto našich stránkách.

Dále můžete na našich návštívit například tyto sekce:

KONTAKTY | ÚŘEDNÍ DESKA | POVINNĚ ZVEŘEJŇOVANÉ ÚDAJE | VEŘEJNÉ ZAKÁZKY | ODPRODEJ MAJETKU | ZBROJNÍ PRŮKAZY a další viz pravé menu.


Poslední aktualizace 16. 1. 2013

vytisknout  e-mailem